Zarezervovat

Počasí v Anglii a ve Skotsku

Proměnlivé Počasí

Počasí v Anglii a ve Skotsku je proměnlivé a převážně větrné a deštivé. Jsou zde jen malé teplotní rozdíly mezi létem a zimou, což způsobuje zejména malá vzdálenost od moře.

 

Ne nedarmo jsou v Anglii deštníky k dostání na každém roku, prší tu totiž opravdu hodně. Roční úhrn dešťových srážek je tu více než 910 mm a velmi časté jsou tu i mlhy. Proslulá je zejména mlha londýnská. V britské metropoli panuje mikroklima, které občas zvyšuje teplotu ve městě oproti okolí. To má také za následek fakt, že v Londýně téměř nesněží.


Edinburgh je starobylé město s bohatou historií
Anglické Podnebí

Ve srovnání s podmínkami v České republice je zima v Anglii mírnější a léto chladnější. Anglické podnebí je charakterizováno jako mírné oceánské.

 

Je ovlivňováno nejen Atlantským oceánem, od kterého vane často poměrně silný vítr, ale také teplým Golfským proudem.

 Odhaduje se, že existuje alespoň 31,460 sladkovodní zátokami (včetně jezer) ve Skotsku, a více než 7500 v samotné západní ostrůvky
Regiony

Počasí ve Skotsku je podobné jako v ostatních částech Velké Británie. Ani zde nejsou velké teplotní výkyvy. Počasí je však velice proměnlivé a nevyzpytatelné. Během jednoho dne se může vystřídat sněhová vánice, déšť i slunce.

 

Je vždy dobré zjistit si aktuální předpověď počasí těsně před odjezdem a vybavit se pláštěnkou a teplým oblečením.

 Najdete Rannoch Moor na silnici z Glasgow do Inverness, je to Scottish divočina v té nejlepší kvalitě
Zima ve Skotsku

 Zimy zde bývají mírné a vlhké a léta chladnější. Počasí na jaře a na podzim je poměrně stálé, a proto je právě tato doba pro návštěvu Skotska tou nejvhodnější. Průměrné zimní teploty jsou zde okolo 6°C a letní teploty okolo 18°C.

 

Také ve Skotsku je klima ovlivněno Golfským proudem. Červenec a srpen jsou považovány za nejteplejší a leden a únor za nejchladnější měsíce, ačkoliv teploty obvykle neklesnou pod 0°C. Vlhká mrazivá zima však může být velmi nepříjemná až vlezlá, a pokud nejste dobře vybaveni na cestu teplým oblečením, bundou proti větru a pevnými botami, nevlídné počasí Vám může vaše cestovní zážitky hodně znepříjemnit.