Newcastle-Upon-Tyne

Tak pojďte na to! Vítá vás Newcastle: město pro každého.

 

Newcastle upon Tyne a jeho partnerské město Gateshead jsou postaveny na pevných námořních základech. Tato oblast, kde se kdysi nacházela významná loďařská a výrobní centra, je nyní prosperujícím střediskem obchodu, umění a vědy. Jsme přesvědčeni, že ikonický most Gateshead Millennium Bridge, který se klene přes řeku Tyne, poznáte, ale objevovat tady toho můžete mnohem víc…

 

Města jsou ve skutečnosti propojena sedmi ikonickými mosty a nábřeží, nyní rekonstruované, je domovem řady podniků a muzeí, která přitahují místní obyvatele i turisty. Pokud jste v Newcastlu poprvé, pěší prohlídka je skvělý způsob, jak toto historické město poznat – prohlídka City Highlights vám pomůže se zorientovat a začít objevovat bohaté dědictví, díky němuž je toto místo zcela jedinečné.  

 

V centru města se nad Grainger Town tyčí Grey's Monument a zdejší stylové ulice lemují elegantní neoklasicistní budovy včetně historického divadla Theatre Royal. Je zde rovněž řada příležitostí k nakupování, od obchodních domů až po Graingerovu tržnici z 19. století. Newcastle skutečně ožívá v noci a nejvíce právě zde, kde se lidé scházejí v oceňovaných restauracích, koktejlových barech a hospodách ve starém stylu.   

 

Když se vydáte více na jih, narazíte na hrad Newcastle Castle. Je to samozřejmě právě hrad, který dal městu jeho jméno. Navíc nabízí řadu překvapení – včetně úchvatných výhledů na řeku. Je to skvělý cíl na odpolední výlet s rodinou – děti rády poznají hradní „superhrdiny“ a vy si můžete v areálu hradu udělat piknik.

 

Nedaleko odtud je také Discovery Museum, které začalo fungovat v parku Exhibition Park v roce 1934 jako první vědecké muzeum mimo Londýn. Můžete se zde seznámit s námořní, vědeckou a technologickou historií města a příběhem Newcastlu od římských dob až do počátku tisíciletí.     

 

Newcastle je také známý pro své nezávislé pivovary, malé hospůdky a krčmy. Znalci řemeslného piva tady budou ve svém živlu prozkoumávat úžasnou nabídku světlých anglických piv, sudových piv a piv typu IPA. Nebo se můžete vydat na prohlídku pivovaru a nahlédnout pod čepici řemesla z první ruky. V nabídce jsou také společenské akce a pop-up trhy.

 

Pokud chcete na chvíli uniknout z ruchu města, žádný problém. Newcastle se nachází v centru úchvatné přírody a na ohromujícím pobřeží. Jesmond Dene je úzké zalesněné údolí a oáza klidu a pohody, jejímž zlatým hřebem je malebný vodopád.

 

Pokud cestujete do Newcastlu autem, rozhodně vám doporučujeme zajet do muzea Beamish u města Stanley a vrátit se tak na počátek 20. století. Při prozkoumávání tohoto skanzenu pod širým nebem pocítíte čirou radost – můžete se procházet původními dobovými budovami, mlsat přitom namíchané sladkosti pic’n’mix nebo zahnat hlad tradičním jídlem fish and chips a dokonce se svézt autobusem z 50. let minulého století. Je to zážitek pro děti všech věkových kategorií! Vstupenka je navíc platná 12 měsíců, takže máte důvod se sem znovu a znovu vracet.

Tak pojďte na to! Vítá vás Newcastle: město pro každého.

 

Newcastle upon Tyne a jeho partnerské město Gateshead jsou postaveny na pevných námořních základech. Tato oblast, kde se kdysi nacházela významná loďařská a výrobní centra, je nyní prosperujícím střediskem obchodu, umění...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si cestu do Británie

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Dream Apartments Quayside

Obrázek ubytování

Kabannas Newcastle

Obrázek ubytování

Albatross Hostel

Obrázek ubytování

Royal Station Hotel

Obrázek ubytování

Copthorne Hotel Newcastle

Obrázek ubytování

Roomzzz Newcastle

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Newcastle - Formerly Jurys Inn

Obrázek ubytování

Staybridge Suites Newcastle, an IHG Hotel

Obrázek ubytování

County Hotel & County Aparthotel Newcastle

Obrázek ubytování

Alexander Apartments Powdene House

Obrázek ubytování

AA Alexander House

Obrázek ubytování

Maldron Hotel Newcastle

Obrázek ubytování

Hilton Newcastle Gateshead

Obrázek ubytování

Hampton By Hilton Newcastle

Vyberte si trasu...

Užijte si cestu do Británie

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.