Glasgow

Vychutnejte si ve svém životě kousek Glasgow!

 

V Glasgow je spousta věcí, které z města dělají ideální cíl pro jednodenní výlet, víkendovou dovolenou nebo i dovolenou na několik dní. Budete potřebovat trochu času, abyste to všechno objevili, takže stojí za to si svůj itinerář dobře připravit… nebo se vždycky můžete vrátit a objevovat další věci!

 

Do Skotska plujeme ze Severního Irska každý den, takže si troufneme říci, že na toto slavné město jsme docela odborníci. Cesta z našeho přístavu v Cairnryanu trvá jen dvě hodiny, proto je výlet sem velmi snadno realizovatelný.

 

Víte, co se říká? Že Glasgow dělají lidé! Obyvatelé Glasgow dávají tomuto neuvěřitelnému městu jeho jedinečný vřelý a přívětivý nádech. Toto skvělé město ovšem nabízí ještě mnohem víc.

 

Pokud se sem chystáte poprvé, je zde pár míst, která prostě nesmíte vynechat: Galerie umění a muzeum Kelvingrove nabízí komplexní obrázek města Glasgow a představí vám vše od starých mistrů po moderní umění, nahlédnutí do průmyslového a řemeslného dědictví města i časovou osu naší přírodovědné historie. Děti to tady milují! Naplánujte si svou návštěvu na správnou dobu a možná stihnete i varhanní recitál, který naprosto mění atmosféru této neuvěřitelné budovy a přitahuje návštěvníky do ohromujícího ústředního sálu. A to vše ZDARMA.

 

Jak místní vědecké centrum, Glasgow Science Center, tak i oceňované glasgowské dopravní muzeum Riverside Museum, jsou perfektním cílem pro rodiny, ať prší nebo svítí sluníčko. Spoustu se toho naučíte jen tím, že si budete užívat exponáty – řada z nich je interaktivních.

 

Pokud toužíte po odpočinku při nakupování, jste na správném místě, které nabízí spoustu možností – Buchanan Street a její galerie propojují Sauchiehall Street a Argyle Street a výsledkem je jedna z nejlepších nákupních čtvrtí v zemi.

 

Ve čtvrti East End můžete prozkoumat oblast The Merchant City, vybudovanou pro bohaté glasgowské tabákové barony a obchodníky věnující se lodní dopravě. Ze zdejších bývalých skladů je nyní živá čtvrť plná kaváren a značkových butiků. A pokud dostanete trochu hlad, žádný problém! Vybírat můžete z celé řady bister: v nabídce jsou gurmánské skotské, indické i středomořské chutě.

 

Atmosféra West Endu je trochu jiná. Oblast kolem Byres Road, proslulá svou krásnou architekturou a malebnými obchody, je plná studentů a mladých profesionálů a najdete tu spoustu kaváren, barů a uliček – například Ashton Lane je známá svými bary a restauracemi, zatímco Hidden Lane je domovem nezávislých obchodů a příjemné, klidné čajovny.    

 

Také si všimněte, že prakticky v každém menu najdete Mac and Cheese! Nikdo si není zcela jistý, jak si toto italské jídlo našlo mezi Skoty takovou oblibu, ale ať už je důvod jakýkoli, když cestujete do Glasgow, nemůžete odejít, aniž byste zapečené makarony se sýrem ochutnali!

 

Zmínili jsme se o nástěnných malbách? Pouliční umění je v Glasgow neuvěřitelné. A také se tu hraje fotbal, takže pokud můžete, zajděte se podívat na nějaký zápas – ve městě je několik týmů, které stojí za to vidět!    

Vychutnejte si ve svém životě kousek Glasgow!

 

V Glasgow je spousta věcí, které z města dělají ideální cíl pro jednodenní výlet, víkendovou dovolenou nebo i dovolenou na několik dní. Budete potřebovat trochu času, abyste to všechno objevili, takže stojí za to si...

Číst více Číst méně

Vyberte si z 5 tras

Užijte si cestu do Británie

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Obrázek ubytování

Millennium Hotel Glasgow

Obrázek ubytování

Radisson Blu Hotel, Glasgow

Obrázek ubytování

Clayton Hotel Glasgow

Obrázek ubytování

voco Grand Central Glasgow, an IHG Hotel

Obrázek ubytování

Fraser Suites Glasgow

Obrázek ubytování

Stay Metro ApartHotel - Glasgow Central

Obrázek ubytování

Carlton George Hotel

Obrázek ubytování

Native Glasgow

Obrázek ubytování

Artto Hotel Glasgow

Obrázek ubytování

YOTEL Glasgow

Obrázek ubytování

Cathedral House Hotel

Obrázek ubytování

Apex City of Glasgow Hotel

Obrázek ubytování

The Spires Serviced Apartments Glasgow

Obrázek ubytování

Number 52 Charlotte Street

Obrázek ubytování

Dakota Glasgow

Obrázek ubytování

Brunswick Merchant City Hotel

Obrázek ubytování

Sandman Signature Glasgow Hotel

Obrázek ubytování

Destiny Scotland Apartments at Nelson Mandela Place

Obrázek ubytování

Grasshoppers Hotel Glasgow

Obrázek ubytování

Rab Ha's

Vyberte si z 5 tras

Užijte si cestu do Británie

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.