Norwich

Městský klenot – se svým vlastním venkovem!

 

Norwich, klenot nacházející se v severovýchodní části východní Anglie, není tím, co by mnoho lidí považovalo za destinaci, kterou musíte vidět. Je to ovšem destinace zcela neuvěřitelná a věříme, že i vy budete velmi příjemně překvapeni – nabízí pro každého něco.

 

Norwich je jediné město ve Spojeném království s vlastním národním parkem – a všech 280 akrů můžete navštívit zcela ZDARMA. Whitlingham Country Park je vstupní branou do národního parku Norfolk Broads a je oblíbený mezi turisty, cyklisty, rodinami a pozorovateli ptactva. Pokud jste trochu odvážnější, můžete dát přednost vodě a vyzkoušet si plachtění, windsurfing nebo kanoistiku. Nebo zůstaňte na suchu a zkuste lukostřelbu nebo přežití v divočině.

 

Město nejlépe poznáte pěšky, takže si nezapomeňte vzít pohodlnou obuv, protože i když je vše pěkně blízko, je toho k vidění opravdu spousta. V Norwichi nejdete dvě katedrály, Norwichskou katedrálu se slavnou věží vysokou téměř 100 metrů a katedrálu svatého Jana Křtitele – poblíž té můžete navštívit další skrytý klenot – nádhernou Plantation Garden!

 

Ve čtvrti katedrál, Cathedral Quarter, také najdete Elm Hill, klikatou dlážděnou ulici, kde stojí více středověkých budov než v londýnském City. Věříme, že odsud odjedete se spoustou fotek! Britons Arms je jedinou budovou, která přežila požár v roce 1537, ale ulice byla přestavěna a z velké části je dodnes nedotčená. V těchto malebných tudorovských budovách najdete jedny z nejneobvyklejších nezávislých obchodů ve městě.

 

Až se vydáte na výlet do Norwiche, najdete v centru města Guildhall, největší anglickou středověkou radnici, která se nachází u vstupu do Norwich Lanes. Tento malý kousek světa je známý tím, že si tu „najdete přátele mezi cizími lidmi“ a od 14. století přitahuje podivíny a tvůrce z celého světa. A my víme proč: je plný kouzla a kultury, které jsou živeny silným pocitem komunitního ducha.  Obchodní dům Jarrold's je zde známým pojmem a nachází se mezi obchody, které tu jsou odjakživa! V kupeckém domě ze 14. století dokonce najdete kino.

 

Dávná historie je vyvážena chutí toho nového a soudobého: Norwich je umělecké centrum, které i dnes přitahuje řemeslníky a tvůrce produkující špičkovou módu a provozující experimentální restaurace. Norwich Market je jednou z největších a nejstarších tržnic pod širým nebem ve Spojeném království a najdete zde vše od vybavení na piknik až po místní řemeslné výrobky – zkrátka dokonalé dárky!

 

Pokud patříte mezi set-jettery, tedy milovníky míst, kde se natáčely slavné filmy, pak vězte, že Norwich se může pyšnit významným podílem knižní, filmové a televizní produkce. Mezi poslední díla patří filmy Souboj s rodinou a Avengers: Age of Ultron.

 

Jestliže jste fanoušek fotbalu, určitě znáte místní fotbalový klub Norwich City FC neboli Canaries (kanárci), jak se mu často říká! Tento tým působící v Premier League vyprodává stadion Carrow Road na většinu domácích zápasů proti gigantům jako Manchester United, Liverpool nebo Arsenal. Pokud nebudete mít to štěstí, že by se ve městě hrál nějaký zajímavý zápas, můžete se kdykoli vydat na prohlídku stadionu – a nesmíte přitom vynechat výstavu trofejí!

Městský klenot – se svým vlastním venkovem!

 

Norwich, klenot nacházející se v severovýchodní části východní Anglie, není tím, co by mnoho lidí považovalo za destinaci, kterou musíte vidět. Je to ovšem destinace zcela neuvěřitelná a věříme, že i vy budete velmi příjemně...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si cestu do Británie

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Hotel Belmonte

Obrázek ubytování

The Earlham Hotel

Obrázek ubytování

Riverside Hotel Bed and Breakfast

Obrázek ubytování

Marlborough Hotel

Obrázek ubytování

Namaste Palace Hotel

Obrázek ubytování

Holiday Inn Norwich City, an IHG Hotel

Vyberte si trasu...

Užijte si cestu do Británie

Od 169.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.