Edinburgh

Edinburgh. To je něco jiného! 

 

Vy víte, že milujeme Glasgow. Ale Edinburgh má přece jen něco navíc. Má velmi působivé královské konexe, jedny z nejlepších skotských památek a samozřejmě řadu skvělých festivalů – například Fringe! Je jedním z měst, která jsou trvale oblíbená, takže se tu vždy můžete těšit na vřelé přivítání a neuvěřitelnou pohostinnost pro návštěvníky…

 

Každý zná Edinburský hrad! Ve Skotsku je návštěvnickou atrakcí č. 1 a celosvětově známou ikonou. Najdete ho na Royal Mile, na vrcholku čedičové skály Castle Rock, odkud si můžete vychutnat neuvěřitelný výhled na město a prohlédnout si fascinující budovy, které hrad obklopují. Jsou zde také uloženy skotské korunovační klenoty a slavný korunovační kámen Stone of Destiny.

 

V oblasti několika ulic nazývaných Royal Mile (Královská míle) se nachází úchvatné budovy skotského parlamentu a ta nejlepší místa, kam se vypravit na něco dobrého k jídlu a pití. A to vše jen kousek od středověkého tržiště Grassmarket, kde se odehrávaly také popravy oběšením (ovšem pouze do roku 1784!).  Řada místních hospod má bohatou historii a mnohé nabízejí po většinu večerů živou hudbu. Oceníte živou atmosféru, propracovanou architekturu a svérázné obchody, díky kterým je oblast oblíbená mezi turisty, studenty i odborníky. Grassmarket je také mekkou jídla a módy a náměstí slouží v letních měsících k posezení a stolování pod širým nebem.

 

V Edinburghu najdete jednu z největších atrakcí Spojeného království – královskou jachtu Britannia. Poté, co absolvovala více než milion námořních mil a 968 státních návštěv, kotví jachta nyní trvale v Leithu. Již 13 let je tou nejvýznamnější atrakcí Skotska, kterou návštěvníci obvykle hodnotí pěti hvězdičkami.

 

Edinburská zoologická zahrada je již více než sto let oblíbeným cílem pro rodiny. Nachází se ve svažitém parku a nabízí překrásné výhledy na město. Je to čtyřhvězdičková atrakce – nejoblíbenější samozřejmě u dětí – která je ideální pro dokonalý den s rodinou a navíc je to sem z centra města jen kousek autobusem. Naplánujte si návštěvu tak, abyste stihli každodenní polední průvod tučňáků – je proslulý na celém světě!

 

Pokud chcete nahlédnout trochu do historie, můžete se vydat na cestu časem s The Real Mary King’s Close, kde vás čeká ten nejlepší turistický zážitek ve Skotsku. Jedná se o prohlídku s dobově oblečenými průvodci, během které se dozvíte spoustu věcí – hlavní z nich je důvod, proč se tajemná ulička Mary King’s Close nachází pod zemí. Pokud máte odvahy nazbyt, můžete se vypravit do Edinburgh Dungeon, tedy edinburského žaláře, kde si při objevování děsivé skotské historie nejen pořádně zaječíte, ale také se dost nasmějete.

 

Jestliže ani pak nebudete mít dost vzrušení, můžete si na podnos naservírovat vlastní hlavu. Umožní vám to nejstarší turistické atrakce Skotska, Camera Obscura a World of Illusions, které dokazují, že nemůžete věřit všemu, co vidíte.

 

Edinburgh je skutečně město kontrastů – středověká a georgiánská architektura zajistila městu status světového dědictví UNESCO. Až se vydáte na cestu do Edinburghu, věřte, že opravdu má co nabídnout – a vše čeká, až to objevíte! 

Edinburgh. To je něco jiného! 

 

Vy víte, že milujeme Glasgow. Ale Edinburgh má přece jen něco navíc. Má velmi působivé královské konexe, jedny z nejlepších skotských památek a samozřejmě řadu skvělých festivalů – například Fringe! Je jedním z měst, která jsou trvale...

Číst více Číst méně

Vyberte si z 5 tras

Užijte si cestu do Británie

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

ibis Edinburgh Centre South Bridge - Royal Mile

Obrázek ubytování

Leonardo Hotel Edinburgh Haymarket

Obrázek ubytování

Leonardo Royal Hotel Edinburgh

Obrázek ubytování

Britannia Hotel Edinburgh

Obrázek ubytování

a&o Edinburgh City - Hostel

Obrázek ubytování

Novotel Edinburgh Centre

Obrázek ubytování

Old Waverley Hotel

Obrázek ubytování

Hampton by Hilton Edinburgh West End

Obrázek ubytování

The Salisbury Hotel

Obrázek ubytování

ibis Edinburgh Centre Royal Mile – Hunter Square

Obrázek ubytování

The Balmoral Hotel

Obrázek ubytování

DoubleTree by Hilton Edinburgh City Centre

Obrázek ubytování

Haymarket Hotel

Obrázek ubytování

Mercure Edinburgh City - Princes Street Hotel

Obrázek ubytování

Edinburgh Marriott Hotel Holyrood

Obrázek ubytování

33 Castle Terrace

Obrázek ubytování

Cozy Edinburgh Apartment Escape

Obrázek ubytování

Sheraton Grand Hotel & Spa, Edinburgh

Obrázek ubytování

ibis Styles Edinburgh Centre St Andrew Square

Vyberte si z 5 tras

Užijte si cestu do Británie

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.