Zarezervovat

Mapa Anglie a Skotska

Naplánovat si dovolenou v Anglii a Skotsku

Mapa Anglie a Skotska napovídá že tyto dve země jsou největším územím ve Spojeném království Velké Británie a Irska. Hlavní město Anglie, této ekonomicky silné a turisty oblíbené země snad ani není nutné představovat.

 


 je kombinovaný zvedacím a visutý most v Londýně postaven v roce 1886-1894. Most se kříží v blízkosti řeky Temže na Tower of London a stala se kultovní symbol Londýna
Londýn

 Londýn, nádherné starobylé město na řece Temži, po právu patří k nejvýznamnějším evropským velkoměstům a při své návštěvě Anglie byste ho rozhodně neměli vynechat. Pokud svůj výlet plánujete nad mapou Anglie, označte si na ní i dvě univerzitní města nedaleko metropole. Tím prvním je asi hodinu jízdy vzdálený Cambridge, druhým pak neméně známý Oxford, ležící jihozápadně od Londýna.

 

 Anglie je velmi obydlená země ale stále můžete dostat pryč od toho všeho s návštěvou Lake District
Lake District

Podíváme-li se na sever mapy Anglie, nalezneme území, které přitahuje cestovatele milující horskou turistiku a horolezectví. Je jím vrchovina v jezerní oblasti nazývaná Lake District.

 

Nachází se zde nejvyšší hora Anglie Scafell Pike a národní parky Peak District a Dartmoor, které Vám svou krásou určitě učarují.

 Kráčet ve stopách svých předchůdců neolitických u Stonehenge - jeden z divů světa a nejznámější prehistorické památky v Evropě
Anglických Památek

Na svých cestách Anglií bychom neměli opomenout ani její jih, který je proslulý například výletním městem Brighton, ležícím na jižním pobřeží a majícím téměř středomořský ráz, nebo lázeňským městem Bath. Toto poklidné historické město může být Vaším výchozím místem na cestě za jednou z nejproslulejších anglických památek, kterou je tajuplný Stonehenge, komplex kamenných kruhů na Salisburské pláni.

 

Na jižní pobřeží Anglie, které má toho tolik co nabídnout, se můžeme dostat například pohodlnou trajektovou lodí společnosti Stena Line, vyplouvající z Holandska.

 Skotsko je země s velkou historií, tam jsou krásné hrady postavené na vzdálených místech
Skotsko

V severní části Velké Británie se nachází Skotsko. Tato krásná země se rozkládá na více než 790 ostrovech, z nichž největší jsou Orkneje, Shetlandy a Hebridy, a jedinou suchozemskou hranici má s Anglií.  Hlavním a druhým největším městem Skotska je Edinburgh, který se nachází na východě země na pobřeží Severního moře u zálivu Firth of Forth. Společně s Glasgow je Edinburgh administrativním a kulturním centrem Skotska.

 

Při pohledu na mapu Skotska zjistíme, že nejvyšším pohořím je Skotská vysočina, nebo též Highlands, kde se nachází i nejvyšší hora Skotska Ben Nevis. Highlands, mající vulkanický původ, leží v severní a severozápadní části Skotska. Na tomto území se také nachází mnoho krásných horských údolí – glens a bájemi opředených jezer – lochs, která jsou ledovcového původu.