Zarezervovat

Euro víkend v Londýně

Euro víkendy

 Euro víkendy a prodloužené víkendy v evropských metropolích se stávají stále více populárními a žádanými turisty z celé Evropy.

 

Proč tedy nezkusit třeba euro víkend v Londýně! Pokud nemáte času nazbyt, může být pro vás právě tento typ zájezdu do Londýna nejvýhodnější. Rozhodně se k tomu vyplatí vybrat si společnost Stena Line a využít široké nabídky jejích služeb.


 Rušných ulic London City
Metropole Londýn

Metropole Londýn je úchvatné město na řece Temži, které prostě nejde nenavštívit. Čeká tam na Vás krásné historické centrum se spoustou architektonických památek, muzeí, galerií, divadel, mostů, ale i prvotřídních restaurací, barů a typických anglických hospod.

 

Mezi nejznámější památky v Londýně nepochybně patří Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem britského panovníka. Dále je to Big Ben, slavná věž s hodinami náležící k Westminsterskému paláci, též známému jako Houses of Parliament, který je sídlem britského parlamentu. V jeho blízkosti se nachází Westminsterské opatství, chrám postavený v gotickém stylu a též místo korunovací britských panovníků.

 Tower Bridge je kombinovaný zvedacím a visutý most v Londýně postaven v roce 1886-1894. Most se kříží v blízkosti řeky Temže na Tower of London a stala se kultovní symbol Londýna
Tower Bridge a dalších lokalit

Při vašem Euro víkendu do Londýna byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Toweru, který byl postaven během normanského období. Tato stavba byla původně sídlem panovníka a později se z ní stalo vězení. Podle této pevnosti byl také pojmenovaný nedaleký Tower Bridge, známý zvedací most přes řeku Temži.

 

Dvěma místními nejnavštěvovanějšími náměstími jsou Piccadilly Circus, slavný dopravní uzel, známý především obřími reklamními billboardy, a Trafalgar Square, které zdobí slavný památník kapitána Nelsona.

 Získat fantastický výhled na město z London Eye
Londýnského Oka

Mezi zajímavosti Londýna pak nepochybně patří i Muzeum voskových figurín Madame Tussaud, které je pravděpodobně nejslavnějším muzeem s voskovými napodobeninami slavných osobností.

 

Žádný pobyt v britské metropoli by nebyl kompletní ani bez návštěvy obřího Londýnského oka, 135 metrů vysokého vyhlídkového kola, ze kterého budete mít celý Londýn jako na dlani. Téměř povinností je také zhlédnout alespoň jeden muzikál ve světoznámém West Endu.

 Tam jsou některé krásné parky v Londýně, nejlepším bytí Hampstead Heath, Victoria Park, Hyde Park a Park St.
Londýnských Parků

Euro víkend v Londýně však není jen kultura a památky. Mezi oblíbené aktivity turistů patří také nákupy, především na Oxford Street.

 

A pokud se už budete cítit po celodenním chození unaveni, můžete si odpočinout v některém z mnoha londýnských parků. Mezi ty nejlepší patří například St James‘s Park, Hyde Park v těsné blízkosti Kensington Gardens či Hampstead Heath, nabízející úchvatný výhled na toto jedinečné město.