Zarezervovat

Udělejte si výlet do Londýna

Navštivte Londýn – město, kde najdete celý svět.

Londýn je kulturní, ekonomické a politické centrum Británie. Toto rozmanité město nabízí řadu zajímavých míst i aktivit. Navštivte Buckinghamský palác, oficiální rezidenci královny, projděte si Westminsterský palác, historické sídlo britské vlády, nebo se vydejte na toulky trhem Borough Market a ochutnejte lákavé jídlo z celého světa.


london
Starobylé místo

Historie Londýna sahá více než dva tisíce let do minulosti.  Stopy románské historie najdete v Londýně dodnes v podobě názvů oblastí starého města. Šest tradičních městských bran Londýna má románský původ: Ludgate, Newgate, Aldersgate, Cripplegate, Bishopsgate a Aldgate. 

 
Město kypí historií a může se chlubit neuvěřitelným množstvím památek světového dědictví UNESCO, mezi které patří např. Námořní muzeum v Greenwichi, Tower of London, Westminsterský palác a Westministerské opatství a královské botanické zahrady v Kew.

 

dining
Potěšení pro chuťové buňky i pro duši

V tak kulturně rozmanitém městě samozřejmě najdete také obrovský výběr kuchyní ze všech koutů světa.  Projděte se čínskou čtvrtí Chinatown v samém centru a ochutnejte nejlepší asijské pokrmy mimo Asii!  

Také čtvrti Angel a Islington v severním Londýně se rychle dostávají do povědomí díky vynikajícímu jídlu.  Najdete tu neuvěřitelné množství restaurací všech druhů a typů, kde si můžete vybrat ze svých oblíbených pokrmů. V nabídce je například vietnamská, mexická, thajská a indická kuchyně nebo podniky nabízející staré dobré tradiční burgery.

 

shopping
Nákupní ráj

Luxusní obchody, osobité malé prodejny, velká nákupní centra i módní obchůdky se skvělými slevami: je načase vyrazit do ulic a vzít obchody v Londýně útokem.  Na každém rohu města objevíte něco zajímavého, od oblíbených obchodů na Oxford Street a v Soho po luxusní prodejny na Bond Street a v Knightsbridge.

 
Pokud hledáte něco trochu jiného, Camden Lock je skvělým místem pro procházky, kde jistě narazíte na výhodné nabídky.

 

parks
Město parků

Zní to neuvěřitelně, ale ohromující třetina rozlohy Londýna je vyhrazena parkům a veřejným prostranstvím, takže ve vzácných dnech s krásným počasím je tu spousta míst k odpočinku. Přímo v centru města najdete úžasné ticho a klid v některém z královských parků, jako je St. James’s Park, Hyde Park nebo Regent’s Park.

 
Dvě oblasti města, jež se určitě vyplatí navštívit, jsou Hampstead Heath a Alexandra Palace Park v severním Londýně, neboť zde najdete nejlepší výhled na město.  Dejte si kávu, pohodlně se posaďte a vychutnejte si nádhernou vyhlídku – uvidíte na míle daleko.

 

music gigs
Město hudby

Londýn je tavicím kotlem různých kultur: v jeho ulicích se mluví 230 jazyky, takže není přehnané tvrdit, že je i tavicím kotlem hudby z celého světa.  Můžete si vybrat ze stovek klubů a sálů rozesetých po celém městě – každý si zde jistě najde něco podle svého gusta.  

 
Proč se nepřipojit k trendy hipsterům a nestrávit večer v barech a klubech čtvrti Shoreditch?  Nebo si jděte poslechnout příjemnou jazzovou hudbu do světově proslulého podniku 100 Club na Oxford Street.  Když zamíříte do Camden Town v severozápadním Londýně, kde mají skvělé kluby s živou produkcí, narazíte tu na punk, jazz, blues, reggae, world music a všechny žánry taneční hudby pod sluncem!