Zarezervovat

Anglie a Fotbal

Pověstným Anglickým Fotbalem

Přestože skýtá Britské království mnoho historických památek, turisté sem nevyrážejí vždy jen za nimi, ale také za pověstným anglickým fotbalem, se kterým byla Anglie vždy úzce spjata. Anglická Premier League je považována za jednu z nejlepších fotbalových lig světa a její zápasy jsou vždy vyhledávanou sportovní událostí. Nejúspěšnější anglické kluby tradičně bojují v evropské Champions League a následovně pak také měří své síly v rámci nejstarší fotbalové soutěže světa, kterou je FA Cup.

 


 Pokud jste fotbalový fanoušek poté návštěva jednoho z fantastických fotbalových stadionů je něco, co je třeba přidat do své další cestu
Anglické Fotbalové Kluby

Z fotbalu se v Anglii rychle vyvinul velký business. Na nákup nových hráčů vynakládají fotbaloví manažeři mnohdy astronomické částky, bohaté kluby mají své posvátné stadiony i klubová muzea. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější anglické fotbalové kluby patří například Arsenal, Chelsea, Liverpool, či Manchester United.

 

Ve středu Anglie, poblíž městečka Burton, vzdálené 48 km od Birminghamu, vyrostlo supermoderní tréninkové a relaxační středisko, které bude využíváno reprezentačními celky Albionu. Fotbalové centrum se rozkládá na ploše 130 hektarů a v tuto chvíli se zařadilo mezi nejlepší zařízení tohoto typu na světě. Na jednom místě je tu vystavěno celkem 12 fotbalových hřišť, najdete zde ale také přesnou repliku národního stadionu ve Wembley, dva špičkové hotely nebo krytou halu s umělým povrchem. Kromě toho centrum nabízí tělocvičny, posilovny, tenisové kurty, sauny a také nejmodernější rehabilitační linku.

Soccer je jedním z nejpopulárnějších her ve Velké Británii, je to národní spousta překážek a bonusy
Fotbal je v Anglii

Mnoho cestovních kanceláří nabízí zájezdy na domácí zápasy anglických fotbalových gigantů. Pokud plánujete cestu do Anglie na fotbal, můžete pro svou cestu využít služeb společnosti Stena Line, která vám zprostředkuje nejen spoje autobusové, ale také plavební, přičemž ani své auto nemusíte nechávat doma.

 

Fotbal je v Anglii tak silnou tradicí, jakou je například pití čaje o páté. Zatímco anglické dámy si dopřávají odpolední šálek lahodného čaje, angličtí džentlmeni rádi sedí v místních tradičních hospodách, popíjejí svou pintu piva a nejčastěji v neděli sledují fotbalový zápas. Ne vždy se však na zápas chodí do hospody. Někteří fanoušci dávají přednost domácímu pohodlí před přeplněným prostorem před velkou obrazovkou. Není výjimkou, že se u zápasu oblíbeného týmu sejde a fandí celá rodina. I anglické děti jsou již odmala, a to především ve školách, vychovávány k lásce k anglickému fotbalu a k jeho porozumění. Fotbal v Anglii je zkrátka jako národní hymna, každý ho zná.