Riga

Je to skutečný skvost.


Když lidé mluví o Rize, nebaví se o ní jako o hlavním městě. Nazývají ji největším klenotem. Všechno je tu na vysoké úrovni: architektura, kultura, pohostinnost i přivítání! Je to staré město s mladou duší, takže je také živé a společenské, pulzuje nočním životem a je plné moderních restaurací. Navíc je malé a kompaktní, což usnadňuje jeho pěší prohlídku. A především jde o jednu z cenově nejdostupnějších destinací v Evropě. Celkově vzato toho může Riga spoustu nabídnout.


Riga je kulturním centrem a stačí se podívat na její architekturu, abyste se o tom přesvědčili. Najdete zde mnoho muzeí, kostelů i koncertních síní a také středověké historické centrum, mezi místními známé jako Vecrīga, které je vyhrazeno pro pěší a má příjemnou uvolněnou atmosféru. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nese označení Evropské dědictví. Milovníky architektury rozhodně nadchne rozmanitostí slohů.


Při procházce městem navštivte ulici Rozena, nejužší ulici v Rize, na které se dotknete protějších zdí pouhým natažením rukou. Nebo vystoupejte na věž kostela svatého Petra, odkud se vám naskytne úžasný výhled na město. Zatímco v zimě si na náměstí Līvu můžete zabruslit na kluzišti, v létě hrají prim rušné obchody, umělecké galerie, bary a noční podniky. Pokud se zastavíte na kávu, určitě si objednejte Vecrīgu – zákusek z odpalovaného těsta pojmenovaný po historickém centru města.


Historické a mezinárodní vlivy jsou patrné na každém rohu: Lotyšsko si prošlo bouřlivými časy, ale Riga je město, které našlo samo sebe. Na východ od historického centra Vecrīga, v krásném městském parku Bastejkalna, stojí 42 metrů vysoký Památník svobody s měděnou sochou Svobody. Je svědectvím ducha nezávislosti a byl financován z darů Lotyšů z celého světa.


Cesta do Rigy se neobejde bez návštěvy zdejšího centrálního tržiště. Jeho pavilony byly postaveny ve 20. letech minulého století jako hangáry pro německé vzducholodě. Dnes zde denně nakupuje až 100 000 lidí, což z něj činí jednu z největších a nejnavštěvovanějších tržnic ve východní Evropě. Sortiment nabízených produktů je prakticky nekonečný a při procházce bývalými sklady můžete prozkoumat nabídku umění a zábavy. A pokud si opravdu potrpíte na výhodné ceny a nechcete zbytečně platit zprostředkovatelům, vydejte se na noční trh na ulici Gaiziņa iela, kde můžete nakupovat přímo od farmářů.


V Rize také najdete to nejlepší z lotyšské kuchyně, jejíž základ tvoří sezónní domácí produkty a patrné jsou také vlivy sousedních zemí. Rozhodně musíte ochutnat vydatné knedlíky, uzené ryby a boršč. Místními stálicemi jsou nakládané okurky a kysané zelí a šedý hrášek je mnohem chutnější, než by se mohlo zdát – podává se jako příloha nebo barová svačinka. Další rižskou specialitou je lotyšská národní pálenka: Rīgas Melnais Balsam, tedy Rižský černý balzám. Jde o likér na bázi vodky s bylinkami, který má údajně blahodárné účinky na zdraví. No, vyzkoušet se má všechno…

Je to skutečný skvost.


Když lidé mluví o Rize, nebaví se o ní jako o hlavním městě. Nazývají ji největším klenotem. Všechno je tu na vysoké úrovni: architektura, kultura, pohostinnost i přivítání! Je to staré město s mladou duší, takže je také živé...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 86 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Obrázek ubytování

Wellton Riverside SPA Hotel

Obrázek ubytování

Wellton Centrum Hotel & Spa

Obrázek ubytování

Monika Centrum Hotels

Obrázek ubytování

Bellevue Park Hotel Riga

Obrázek ubytování

Rixwell Old Riga Palace Hotel

Obrázek ubytování

AC Hotel by Marriott Riga

Obrázek ubytování

Radisson Blu Daugava Hotel

Obrázek ubytování

Avalon Hotel & Conferences

Obrázek ubytování

Radisson Blu Ridzene Hotel

Obrázek ubytování

Mercure Riga Centre

Obrázek ubytování

Pullman Riga Old Town

Obrázek ubytování

Rixwell Elefant Hotel

Obrázek ubytování

Park Inn by Radisson Riga Valdemara

Obrázek ubytování

Relais Le Chevalier

Obrázek ubytování

Grand Poet Hotel by Semarah

Obrázek ubytování

Wellton Riga Hotel & SPA

Obrázek ubytování

Radisson Blu Elizabete Hotel

Obrázek ubytování

Neiburgs Hotel

Obrázek ubytování

Metropole Hotel by Semarah

Obrázek ubytování

Grand Palace Hotel - The Leading Hotels of the World

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 86 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.