Liepāja

Užijte si dovolenou jako rocková hvězda v Liepāji!

 

Liepāja, která leží na západě Lotyšska na pobřeží Baltského moře, je třetím největším lotyšským městem a je známá hned z několika důvodů. Jedním z nich je pláž a druhým bývalý vojenský a nyní rušný obchodní přístav. Nejznámější je však asi jako kulturní centrum a díky své pop-rockové hudební scéně. Je také oblíbené mezi fotografy – vyfoťte se zde a zjistíte proč!

 

Liepājská pláž oceněná modrou vlajkou je oblíbená již od 60. let 19. století, kdy poprvé upoutala pozornost ruského cara. Dnes pláž disponuje vybavením, které ji zpřístupňuje všem návštěvníkům, a zářivě bílý písek bývá někdy po bouřce posetý kousky jantaru, tak se můžete zapojit do prohledávání pláže.

 

Pláž lemuje přímořský park, jeden z největších lesoparků v Lotyšsku. Park je příjemným spojením přírodní zeleně a architektury a doslova láká k prozkoumání. Objevte zde Strom duchů, památník legendární rockové kapely Līvi, secesní fontánu, labutí jezírko a největší bicí soupravu v Lotyšsku! Nachází se zde také Alej slávy lotyšských hudebníků a koncertní pódium, takže pokud si návštěvu dobře načasujete, můžete stihnout i nějaký koncert.

 

V souvislosti s hudbou také můžete v září navštívit katedrálu Nejsvětější Trojice, kde se koná Mezinárodní festival varhanní hudby a kde jsou k vidění největší nezrekonstruované mechanické varhany na světě. A když už tam budete, vystoupejte na 55 metrů vysokou kostelní věž, odkud se otevírá nejlepší panoramatický výhled na město.

 

Liepāja je známá také díky svému námořnímu přístavu Karosta. Toto unikátní místo světového významu, které bylo kdysi významnou součástí sovětské válečné mašinérie, tvoří asi třetinu celého města. Dnes je popisován jako paradoxní a jedinečné místo, které je útočištěm pro kreativní duše i turisty. Návštěvníci rádi prozkoumávají podzemní labyrinty dávno opuštěných Severních pevností – ti odvážnější tak činí v noci při světle baterek! Máte také možnost projít se podél severního vlnolamu a vychutnat si neuvěřitelné výhledy na moře – západy slunce jsou tu skvělé pro vaši duši i pro váš Instagram.

 

Někteří lidé sem rádi jezdí strávit noc ve vězení – je to hotelový zážitek jako žádný jiný! Jedná se o jedinou vojenskou věznici v Evropě, která přijímá návštěvníky. Ale pozor: žádný vězeň odtud nikdy neutekl, oběd ve vězeňské jídelně podávají zaměstnanci v sovětském stylu a klade se velký důraz na disciplínu! Pokud si nejste jisti, zda byste zde chtěli přenocovat, můžete si jednoduše prohlédnout cely a výstavu, která vypráví o historii Liepāji až do získání nezávislosti.

 

Cestovatelé, kteří své destinace rádi poznávají spíše tradičním způsobem, samozřejmě najdou v Liepāji spoustu možností, jak se zabavit. Stánky s pouličním občerstvením vám zpříjemní líné dny na pláži a těšit se můžete také na večery strávené v elegantních restauracích. Na většině jídelních lístků najdete Liepājas menciņš, tradiční jídlo z uzené tresky, brambor a cibule. Doporučujeme vyhledat restauraci nebo kavárnu s výhledem na moře, abyste si jedinečný zážitek z Liepāji opravdu vychutnali.

 

Do Liepāji plujeme přímo z Travemünde v severním Německu.

Užijte si dovolenou jako rocková hvězda v Liepāji!

 

Liepāja, která leží na západě Lotyšska na pobřeží Baltského moře, je třetím největším lotyšským městem a je známá hned z několika důvodů. Jedním z nich je pláž a druhým bývalý vojenský a nyní rušný obchodní přístav. Nejznámější...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Obrázek ubytování

Liva Hotel

Obrázek ubytování

Art Hotel Roma

Obrázek ubytování

Amrita Hotel

Obrázek ubytování

Promenade Hotel Liepaja

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.