Lotyšsko trajektem – nejlepší způsob, jak si povyrazit!

Nechte všechno plavat a vydejte se do Lotyšska.

 

Lotyšsko, které leží mezi Litvou a Estonskem, je velmi podceňovanou destinací. To je dobrá zpráva pro ty, kteří nechtějí mít v patách davy turistů. Tato malá země je domovem pouhých 2 milionů obyvatel, z nichž přibližně třetina žije v hlavním městě Rize. 

 

Lotyšská krajina je pro nového návštěvníka naprostým objevem. Polovinu země pokrývají lesy a k návštěvě lákají neuvěřitelné národní parky. A Lotyšsko má také 500 km pobřeží, takže neexistuje žádná výmluva, proč si nedopřát trochu písku mezi prsty.

 

Největší a nejstarší lotyšský národní park Gauja se rozkládá na ploše 90 000 hektarů a svým návštěvníkům nabízí lesy, skály, jeskyně, hrady a kostely, vodní i větrné mlýny, přírodní prameny a panoramatické výhledy. Je ideální pro pěší turistiku, vyjížďky na kolech i plavbu na lodích a v zimě také pro lyžování. Projeďte se lanovkou a vychutnejte si fantastický výhled na staré údolí řeky Gauji, nebo pokud milujete adrenalin, přijeďte v létě a užijte si jízdu na ziplinu nebo bungee jumping. Zpátky na pevné zemi si pak můžete vyzout boty a vyzkoušet některou ze stezek pro bosé nohy.

 

Park je nádherný také na jaře, kdy kvetoucí třešně zbarví krajinu téměř úplně doběla. Můžete sem zavítat i na podzim a užít si přírodu hrající všemi odstíny zlaté a úplně jinou atmosféru. Lotyšsko je zkrátka zemí pro všechna roční období.

 

V létě se Lotyši i zahraniční turisté sjíždějí k moři. Pobřeží Baltu nabízí bílé písčité pláže, duny, strmé útesy a pískovcové skalní výchozy. Pokud jste vyznavačem surfování, navštivte Pāvilostu. Toto malé městečko je rájem pro milovníky outdoorových a vodních sportů a po dni stráveném ve vlnách si zde můžete pochutnat na místních uzených rybách.  

 

Pokud nejste příznivci pláží, ale přesto máte rádi vodu, akvapark Livu je pro vás to pravé. Je jedním z největších v severní Evropě a najdete v něm tobogány, prostory pro různé vodní radovánky i relaxační část se saunou a lázeňskou zónou. 

 

Milovníci rodinných dobrodružství by měli navštívit přírodní park Tervete, safari park More, zábavní park ABpark nebo dobrodružný park Tarzāns Sigulda, který je největším parkem pod širým nebem v Pobaltí.

 

Rozlehlá lotyšská krajina je také důležitým zdroje obživy. Místní obyvatelé z přírody získávají organické suroviny, od březové šťávy po lesní plody a houby. 

 

V Lotyšsku můžete objevovat svět zdejší kuchyně. Jejím základem je žitný chléb, který najdete v mnoha receptech – slaných i sladkých. Lotyšsko má také svůj vlastní česnekový chléb, který se tradičně podává se sklenicí studeného piva. Díky dlouhému pobřeží se na lotyšském jídelníčku objevují také nejrůznější druhy ryb. Ve vnitrozemí pak v menu převažují dušená masa a vydatné porce zeleniny. Nejvíce vás však zaujme, že Lotyši jedí podle ročních období, takže vše je čerstvě sklizené. V Lotyšsku se také nachází nejseverněji položená vinice na světě – a na to je třeba si připít! 

Nechte všechno plavat a vydejte se do Lotyšska.

 

Lotyšsko, které leží mezi Litvou a Estonskem, je velmi podceňovanou destinací. To je dobrá zpráva pro ty, kteří nechtějí mít v patách davy turistů. Tato malá země je domovem pouhých 2 milionů obyvatel, z nichž přibližně...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Latvia
Map showing the routes to and from Latvia

Přístav Liepāja je snadno dostupný ze silnice A9 z východu nebo ze silnice A11 z jihu Lotyšska a nachází se necelých 30 minut chůze od vlakového nádraží Liepāja.

Přístav Ventspils se nachází necelý kilometr od centra města ve staré části města u řeky Venty. Do přístavu se snadno dostanete autem po dálnici E22 a meziměstské autobusy přijíždějí na autobusové nádraží Ventspils, které se nachází pouhých 7 minut chůze od přístavu.

Vybrané destinace

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.