Jūrmala

Život v Jūrmale je jako na pláži!

 

Jūrmala se nachází nedaleko hlavního města Rigy a je jediným oficiálním lotyšským letoviskem – však také její jméno v doslovném překladu znamená „mořské pobřeží“. Je známá svým léčivým bahnem, minerálními vodami, lesy a 25 km písčitých pláží. Po náročném dni stráveném na pláži navštivte město a vychutnejte si zdejší jídlo a pití...

 

Jūrmala je od 18. století lázeňským rezortem a vyhledávanou destinací a nabízí to nejlepší z venkova, města i pobřeží. Pro město jsou typické kilometry bílého křemičitého písku a bujné zelené lesy, které působí doslova jako jako balzám na duši. Když k tomu přidáte čerstvý, zdravý vzduch, který sem přináší proudění od Baltu, máte vše, co potřebujete k osvěžujícímu odpočinku. 

 

Sedm úseků jūrmalských pláží odpovídá standardu oceňovanému modrou vlajkou a lemují je smíšené březové a borové lesy. Na jaře a na podzim se na pláži objevují hledači pokladů, kteří hledají vyplavený jantar.

 

Jak se dá očekávat, v Jūrmale najdete širokou nabídku lázní a lázeňských hotelů, z nichž mnohé jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Srdcem a duší Jūrmaly je pěší ulice Jomas iela lemovaná pěknými dřevěnými domky a secesními budovami, v nichž se nacházejí kavárny, restaurace a obchody. Je to ideální místo, kde se můžete posadit, pozorovat svět kolem sebe a ochutnávat tradiční místní jídlo a pivo.

 

V Jūrmale se nachází více než 400 příkladů historické dřevěné architektury. Jeden z nejkrásnějších exemplářů najdete na ulici Jūras iela, kudy se s oblibou vydávají turisté při procházce městem. Méně známý, ale stejně zajímavý je skanzen, kde se můžete vrátit v čase do dob tradiční rybářské vesnice, vyzkoušet si výrobu provazů a prohlédnout si rybářské lodě z 19. a 20. století. Poté se můžete vydat do přírodního parku Ragakāpa, projít se po větrem vytvořené duně a vychutnávat si výhled do krajiny z vyhlídkových plošin a ekostezky.

 

Vcelku neobvykle má Jūrmala svůj vlastní lesopark přímo ve městě. Jmenuje se Dzintari a představuje chráněný biotop se třemi dětskými hřišti, strážní věží, stezkami pro pěší a bruslaře, skateparkem a hřištěm na streetball. V zimě si tu můžete i zaběhat na lyžích.  

 

A pokud jste spíše vodomilové, jistě vás potěší, že se v Jūrmale nachází jeden z největších akvaparků v severní Evropě. Akvapark Livu nabízí něco pro každého: od malých dětí, které se rády cákají, přes milovníky adrenalinu, kteří si užijí spoustu zábavy například na atrakci zvané „Kamikadze“, až po dospělé, kteří preferují trochu klidnější kontakt s vodou!

 

V létě jezdí každých 30 minut vlak z Jūrmaly do Rigy. Cesta trvá 30 minut.

Život v Jūrmale je jako na pláži!

 

Jūrmala se nachází nedaleko hlavního města Rigy a je jediným oficiálním lotyšským letoviskem – však také její jméno v doslovném překladu znamená „mořské pobřeží“. Je známá svým léčivým bahnem, minerálními vodami, lesy a 25 km písčitých pláží...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Obrázek ubytování

SemaraH Hotel Lielupe SPA & Conferences

Obrázek ubytování

Hotel Jurmala Spa & Conference Center

Obrázek ubytování

New Boutique Hotel

Obrázek ubytování

MaMa Boutique Hotel & Restaurant

Obrázek ubytování

Hotel Elīna

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Lotyšska

Od 69 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.