Zarezervovat

Navštivte Norsko

Začněte své norské dobrodružství se společností Stena Line.

Norsko je obrovské, majestátní a dobrodružné hřiště oplývající horami, ledovci a hlubokými pobřežními fjordy. Zajeďte si na sever do Bergenu, brány k norským fjordům, jež je známa svými ikonickými a fotogenickými barevnými domy ze dřeva. Můžete se toulat živoucí historií tohoto moderního města, než budete pokračovat k nejdivočejším fjordům v Norsku. Norskou divočinu si mohou užít hlavně ti, kdo vyhledávají nejvíce vzrušující a různorodé sportovní turistické destinace v Evropě. Některé aktivity jsou určeny převážně mladším, kteří mají dostatek energie a odvahy. Ale pokud máte v létě rádi silniční a terénní cyklistiku, úžasné turistické trasy a sjíždění peřejí na raftu a v zimě pak lyžování, jízdu na sněžném skútru a s psím spřežením, můžete si jí zde užít do sytosti. Tyto aktivity totiž může dělat každý, kdo je aspoň trochu v kondici!


 interiér architektonicky navržené kanceláře v norském Oslu
Oslo, stylové a historické město

Norské hlavní město oplývá přívětivou a domáckou atmosférou, díky níž se budete v tomto městě usazeném v krásné zátoce Oslofjord cítit jako doma.

Oslo je skutečně jedinečnou metropolí s nádhernými místy, která stojí za to navštívit. Patří k nim park Vigeland s více než 200 sochami, Muzeum Vikingů vystavující vikingskou loď z 9. století, Munchovo muzeum, pevnost Akershus, královský palác a Norská opera a balet, která patří k nejprestižnějším operám na světě a je vystavěna na poklidných březích zátoky Oslofjord.

Z vrcholu lyžařského můstku Holmenkollen, který je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v Norsku, je úžasný výhled na město. Návštěva tohoto místa je velmi povznášející, ať už s lyžemi, či bez nich!

 muž s výhledem na krásný výhled na fjordy a hory Norska
Bergen, brána k fjordům

Bergen je znám jako brána k norským fjordům. Získal titul Evropské hlavní město kultury a je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V regionu se po celý rok dokonale snoubí příroda, kultura a vzrušující městský život.

Můžete si pochutnat v nejvybranějších norských restauracích připravujících mořské plody a navštívit malebný Rybí trh, kde se prodávají místní plody moře, ovoce a zelenina. Najdete ho v centru města mezi fjordy a sedmi bergenskými horami. Jeho vznik se datuje do 12. století, kdy to bylo místo setkání obchodníků a rybářů! Město je ideálně situováno přímo uprostřed norského regionu plného fjordů mezi fjordy Hardangerfjord a Sognefjord.

Proto je to skvělý výchozí bod k procházce po velkolepých zátokách. Absolvujte prohlídku fjordů na lodi, vyrazte na túru do hor a na ledovce, zalyžujte si na nejlepším terénu v Norsku, projeďte se na kole podél nádherných ramen fjordů nebo zkuste sjet peřeje na raftu.

 horské cyklisty na stopě v horách Norska
Pro milovníky dobrodružství

Když jste v Norsku, rozhodně nesmíte zůstat na pokoji. Můžete dělat spoustu vzrušujících věcí, třeba si zajet na pobřeží, do hor nebo někam jinam. Oblast norských fjordů proslula na celém světě díky napětí a dobrodružství.

Výlet do této oblasti je skvělou příležitostí vyzkoušet sporty, které byste se běžně vyzkoušet neodvážili. Můžete šplhat po zdejších skalních stěnách, pěšky poznávat množství turistických tras, zdolávat hučící peřeje, objevovat místa k táboření ve volné přírodě, pořádat cyklovýlety (na silnici i v terénu) nebo surfovat na fantastických vlnách. A to hovoříme jen o letních aktivitách! Když napadne sníh a začne sezóna zimních sportů, patří Norsko mezi světovou extratřídu, od lyžování a snowboardingu přes ledové lezení a zdolávání ledovců až po cokoli, na co si jen vzpomenete.

Tady najdete úplně všechno! Sport je základem norské kultury a tato země se může pochlubit olympijskými medailemi z lyžování, skoků na lyžích, rychlobruslení a v menší míře fandí i hokeji. S takovým dědictvím je Norsko ideální destinací.