Vydejte se trajektem a objevte Severní Irsko

Užijte si dobrodružství v Severním Irsku!

 

Ať už si rádi užíváte života jakoukoli rychlostí, vydejte se na výlet do Severního Irska a budete mít o zábavu postaráno.

 

Plavba do Belfastu je opravdovým zážitkem. Prohlédněte si majestátní jeřáby Harland and Wolff známé jako Samson a Goliáš, kde byla postavena loď Titanic. O něco dále se nachází ikonický Titanic Belfast. Toto místo dostalo ocenění World Travel Awards pro jednu z nejlepších turistických atrakcí na světě. Můžete vstoupit dovnitř a seznámit se s fascinující historií lodi prostřednictvím interaktivního zážitku.

 

Belfast je rušným centrem plným vynikající kuchyně, butikových hotelů a skvělých nákupních možností. Vydejte se do čtvrti Cathedral Quarter plné života a vyfoťte si duhu deštníků před barem Duke of York nebo zajděte do Crown Liquor Saloon, nejslavnější hospody v Belfastu a zároveň památky v rámci National Trust.

 

Na trhu svatého Jiří si můžete koupit umělecké a řemeslné výrobky a ochutnat lahodné chutě místních produktů. Ať už hledáte něco k snídani nebo k obědu, s nabídkou budete jistě spokojeni!

 

Pro fanoušky seriálového hitu HBO Hra o trůny je výlet po Severním Irsku naprostou nutností, protože si můžete prohlédnout některá místa ze seriálu. Podívejte se na Dark Hedges v reálu nebo na hrad Ward, který byl Zimohradem pro rodinu Starků. Vydejte se na nedávno otevřenou prohlídku studia Hry o trůny v Banbridge a prohlédněte si kostýmy, prvotní náčrty a rekvizity ze seriálu. Když si v obchodě se suvenýry vyzvednete suvenýr, prohlaste svou věrnost rodu Targaryenů, Starků nebo Lannisterů.

 

Pobřeží Causeway Coast je ideálním místem pro dobrodružství. Zastavte se u známé atrakce zvané Giant’s Causeway a prohlédněte si tyto světově proslulé šestihranné kameny, nebo pokud se nebojíte výšek, můžete zkusit přejít po provazovém mostě Carrick-A-Rede Rope Bridge. Překročení tohoto mostu, který spojuje útesy ve výšce 30 metrů nad vodou, je skutečně vzrušujícím zážitkem!

 

Pokud jste vášnivými golfisty, určitě se vydejte na náročná hřiště Dunluce a Links v golfovém klubu Royal Portrush, který v roce 2019 hostil Open Championship a v roce 2025 se sem opět vrátí. Dalším skvělým golfovým klubem, který stojí za to navštívit, je golfové hřiště Royal County Down, které v roce 2015 hostilo Irish Open Championship.

 

Pokud máte rádi přírodu, pak se vydejte do pohoří Mourne Mountains, vylezte na nejvyšší horu Severního Irska Slieve Donard a odměnou vám bude výhled na Dublin a ostrov Man. V okolí je nepřeberné množství lesoparků, které můžete prozkoumat, ať už pěšky, nebo na kole. Jsou jako stvořené ke stanování a vychutnávání přírody v její nejkrásnější podobě.

 

Dalším městem, které stojí za to prozkoumat, je Derry-Londonderry, které je bohaté na památky a kulturu. Vstupte do muzea Tower, seznamte se s historií města a pokochejte se úchvatným panoramatickým výhledem na řeku Foyle. Srdcem města je od roku 1890 budova Guildhall, kde si můžete prohlédnout hlavní sál a nádherné vitráže.

 

Cestou do Derry-Londonderry se zastavte v Seamus Heaney HomePlace, úžasném prostoru věnovaném dílu nositele Nobelovy ceny. A nezapomeňte se zastavit u nástěnné malby Holek z Derry a pořídit si fotografii slavné party!

 

Ať už cestujete autem, nebo pěšky, navštivte Severní Irsko a zaručeně prožijete fantastickou dovolenou plnou nových zážitků a vzpomínek. 

 

Užijte si dobrodružství v Severním Irsku!

 

Ať už si rádi užíváte života jakoukoli rychlostí, vydejte se na výlet do Severního Irska a budete mít o zábavu postaráno.

 

Plavba do Belfastu je opravdovým zážitkem. Prohlédněte si majestátní jeřáby Harland and Wolff známé...

Číst více Číst méně

Cestujte přímo do Belfastu

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Ireland
Map showing the routes to and from Ireland

Přístav Belfast (VT4) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2, která nabízí snadný přístup do centra Belfastu a ostatních částí Irska.

Přístav Belfast (VT2) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2 (kruhový objezd Fortwilliam), takže se snadno dostanete do všech částí Irska.

Vybrané destinace

Cestujte přímo do Belfastu

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.