Vydejte se trajektem a objevte Severní Irsko

Užijte si dobrodružství v Severním Irsku!

 

Ať už si rádi užíváte života jakoukoli rychlostí, vydejte se na výlet do Severního Irska a budete mít o zábavu postaráno.

 

Plavba do Belfastu je opravdovým zážitkem. Prohlédněte si majestátní jeřáby Harland and Wolff známé jako Samson a Goliáš, kde byla postavena loď Titanic. O něco dále se nachází ikonický Titanic Belfast. Toto místo dostalo ocenění World Travel Awards pro jednu z nejlepších turistických atrakcí na světě. Můžete vstoupit dovnitř a seznámit se s fascinující historií lodi prostřednictvím interaktivního zážitku.

 

Belfast je rušným centrem plným vynikající kuchyně, butikových hotelů a skvělých nákupních možností. Vydejte se do čtvrti Cathedral Quarter plné života a vyfoťte si duhu deštníků před barem Duke of York nebo zajděte do Crown Liquor Saloon, nejslavnější hospody v Belfastu a zároveň památky v rámci National Trust.

 

Na trhu svatého Jiří si můžete koupit umělecké a řemeslné výrobky a ochutnat lahodné chutě místních produktů. Ať už hledáte něco k snídani nebo k obědu, s nabídkou budete jistě spokojeni!

 

Pro fanoušky seriálového hitu HBO Hra o trůny je výlet po Severním Irsku naprostou nutností, protože si můžete prohlédnout některá místa ze seriálu. Podívejte se na Dark Hedges v reálu nebo na hrad Ward, který byl Zimohradem pro rodinu Starků. Vydejte se na nedávno otevřenou prohlídku studia Hry o trůny v Banbridge a prohlédněte si kostýmy, prvotní náčrty a rekvizity ze seriálu. Když si v obchodě se suvenýry vyzvednete suvenýr, prohlaste svou věrnost rodu Targaryenů, Starků nebo Lannisterů.

 

Pobřeží Causeway Coast je ideálním místem pro dobrodružství. Zastavte se u známé atrakce zvané Giant’s Causeway a prohlédněte si tyto světově proslulé šestihranné kameny, nebo pokud se nebojíte výšek, můžete zkusit přejít po provazovém mostě Carrick-A-Rede Rope Bridge. Překročení tohoto mostu, který spojuje útesy ve výšce 30 metrů nad vodou, je skutečně vzrušujícím zážitkem!

 

Pokud jste vášnivými golfisty, určitě se vydejte na náročná hřiště Dunluce a Links v golfovém klubu Royal Portrush, který v roce 2019 hostil Open Championship a v roce 2025 se sem opět vrátí. Dalším skvělým golfovým klubem, který stojí za to navštívit, je golfové hřiště Royal County Down, které v roce 2015 hostilo Irish Open Championship.

 

Pokud máte rádi přírodu, pak se vydejte do pohoří Mourne Mountains, vylezte na nejvyšší horu Severního Irska Slieve Donard a odměnou vám bude výhled na Dublin a ostrov Man. V okolí je nepřeberné množství lesoparků, které můžete prozkoumat, ať už pěšky, nebo na kole. Jsou jako stvořené ke stanování a vychutnávání přírody v její nejkrásnější podobě.

 

Dalším městem, které stojí za to prozkoumat, je Derry-Londonderry, které je bohaté na památky a kulturu. Vstupte do muzea Tower, seznamte se s historií města a pokochejte se úchvatným panoramatickým výhledem na řeku Foyle. Srdcem města je od roku 1890 budova Guildhall, kde si můžete prohlédnout hlavní sál a nádherné vitráže.

 

Cestou do Derry-Londonderry se zastavte v Seamus Heaney HomePlace, úžasném prostoru věnovaném dílu nositele Nobelovy ceny. A nezapomeňte se zastavit u nástěnné malby Holek z Derry a pořídit si fotografii slavné party!

 

Ať už cestujete autem, nebo pěšky, navštivte Severní Irsko a zaručeně prožijete fantastickou dovolenou plnou nových zážitků a vzpomínek. 

 

Užijte si dobrodružství v Severním Irsku!

 

Ať už si rádi užíváte života jakoukoli rychlostí, vydejte se na výlet do Severního Irska a budete mít o zábavu postaráno.

 

Plavba do Belfastu je opravdovým zážitkem. Prohlédněte si majestátní jeřáby Harland and Wolff známé jako Samson a Goliáš, kde byla postavena loď Titanic. O něco dále se nachází ikonický Titanic Belfast. Toto místo dostalo ocenění World...

Číst více Číst méně

Cestujte přímo do Belfastu

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Umístění přístavů

Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska
Mapa zobrazující trasy a přístavy do a z Irska

Přístav Belfast (VT4) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2, která nabízí snadný přístup do centra Belfastu a ostatních částí Irska.

Přístav Belfast (VT2) se nachází na příhodném místě v blízkosti dálniční sítě u dálničního sjezdu 1 z dálnice M2 (kruhový objezd Fortwilliam), takže se snadno dostanete do všech částí Irska.

Vybrané destinace

Cestujte přímo do Belfastu

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 149 € jednosměrně, auto a řidič

Odjezd
Návrat

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.