Derry ~ Londonderry

Zjistěte, čím se odlišuje Derry ~ Londonderry!

 

Pokud jste tu nikdy nebyli, zamilujete si to tu! Pokud už jste zde byli, budete vědět, čím se Derry ~ Londonderry výrazně liší od ostatních britských měst: lidmi.

 

Město se sice nachází trochu mimo hlavní turistické trasy, ale přesto jej od Belfastu i Dublinu dělí snadná a malebná projížďka (není třeba spěchat – i tohle je součást dovolené autem). Zdráháme se propagovat město příliš, protože bychom si ho rádi ponechali pro sebe. Ale víme, že se vám bude líbit: je to malé a kompaktní město, které nabízí spoustu zábavy: studnici zdejších aktivit zkrátka není možné vyčerpat!

 

Milovníci kultury a historie si zde přijdou na své: město oplývá historií a za každým rohem se skrývá nějaký příběh. A také doslova v kterýkoli den: můžete se přesvědčit sami a vybrat si libovolnou pěší prohlídku. Jedna z nejoblíbenějších oslavuje vše, co se týká Derry Girls: nejpopulárnějších obyvatelek města, které proslavil seriál na stanici Channel 4. Ostatní přitahuje dramatická historie, díky níž se toto město stalo legendárním (v originále „LegenDerry“), jakým je dnes. A to vše většinou uslyšíte s nádherným místním přízvukem od rozmanitých místních obyvatel, kteří město znají skrz na skrz.

 

Město bylo v roce 2013 jmenováno prvním městem kultury ve Spojeném království a umění mu tedy koluje v žilách. Lidé přicházejí třeba jen na prohlídku slavných fresek – ty jsou skutečně všude a vše je v pěší vzdálenosti. Během dne se můžete pohodovým tempem projít kolem městských hradeb a večer můžete relaxovat v divadle Millennium Forum, které nabízí vzrušující nabídku zábavy, od komedií až po pantomimu.

 

Mnohem více než kdekoliv jinde, kde jsme měli možnost být, je zdejší kulturní scéna otevřená úplně každému. Patrné je to každý rok v říjnu, kdy si město nárokuje titul světového hlavního města Halloweenu – strašidelné, ale pravdivé! – Když všichni vyrazí ven sdílet toto neuvěřitelné představení.

 

Ulice a nákupní centra jsou domovem všech velkých značek, které byste očekávali – ale pokud hledáte něco trochu jiného, zkuste Independent Derry! Tato kreativní organizace se zaměřuje na místní producenty a dodavatele a nabízí nakupujícím odměny a slevy – podívejte se na odkaz a stáhněte si aplikaci ještě před cestou.

 

Když už jsme zmínili slovo nezávislý („independent“) o nezávislých subjektech, město je také domovem řady kreativních a lahodných kuchyní – najdete tu něco pro každý rozpočet a chuť, ať už se jedná o zábavnou rodinnou večeři nebo romantické jídlo, pouliční jídlo na cestách nebo řemeslnou kuchyni. Severní Irsko je proslulé kvalitou a čerstvostí svého jídla a město se nachází v epicentru této scény. Ve své kuchyni využívá zemědělské zdroje i produkty rybolovu a každý den si tak můžete dát dokonale čerstvá jídla.

 

Pokud se vydáte do Derry – Londonderry, najdete zde ideální základnu k prozkoumání severozápadu Irska – vydejte se na východ a projeďte si malebnou trasu podél severního pobřeží nebo navštivte světově proslulou atrakci Giant’s Causeway a spoustu dalších zajímavých míst při pobřeží. Zastavte se v Portrushi na „poke“, což je v místním nářečí kornoutek zmrzliny, nebo si zahrajte na světoznámém golfovém hřišti Royal Portrush, kde se konal 148. ročník slavného turnaje Open Championship. Vydejte se na západ a jedete správným směrem vstříc pobřežní trase Wild Atlantic Way.

 

Návštěva Derry ~ Londonderry se všemi těmito potěšeními může být pouhým začátkem úžasného road tripu! Vydejte se do Belfastu nebo Dublinu, odkud můžete vyrazit na skvělou dovolenou autem.

Zjistěte, čím se odlišuje Derry ~ Londonderry!

 

Pokud jste tu nikdy nebyli, zamilujete si to tu! Pokud už jste zde byli, budete vědět, čím se Derry ~ Londonderry výrazně liší od ostatních britských měst: lidmi.

 

Město se sice...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

City Hotel Derry

Obrázek ubytování

Holiday Inn Express Derry - Londonderry, an IHG Hotel

Obrázek ubytování

Waterfoot Hotel

Obrázek ubytování

Da Vinci's Hotel Derry

Obrázek ubytování

The Lawrence

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Severního Irska

Od 165.00€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.