Maastricht

Zvuky podzemí!

 

Ať už si život užíváte jakýmkoli tempem a dáváte přednost poznávání na souši, v podzemí, nebo na vodě, Maastricht nabízí něco pro každého.

 

Při procházce Maastrichtem a prohlídce úchvatné architektury kostelů a památek si rychle uvědomíte, že se jedná o jedno z nejstarších holandských měst. 

 

Vydejte se do staré části Maastrichtu a prohlédněte si dlážděné uličky náměstí Vrijthof. Posaďte se a vychutnejte si atmosféru v jedné z mnoha restaurací a dejte si kousek ovocného koláče Limburgse Vlaai. Sint Servaasbrug přes řeku Mázu je považován za nejstarší most v Nizozemsku. Na tuto ohromující stavbu ze 13. století je nádherný pohled a při návštěvě města ji rozhodně musíte vidět.

 

Bazilika Panny Marie pochází z 11. století a je známou římskokatolickou bazilikou. Její hlavní atrakcí je socha Panny Marie, Hvězdy moře.

 

Objevte Maastricht na lodi a prožijte den při plavbě po Maastrichtu. Můžete také využít nabídky balíčků a spojit plavbu s aktivitou podle vlastního výběru, třeba s návštěvou pivovaru nebo vinařství. 

 

Pokud jsou vaší vášní nákupy, pak vás jistě potěší řada obchodů, které Maastricht nabízí, s nákupními centry a speciálními butiky s luxusními značkami. Ať už jste v Maastrichtu kterýkoli den v týdnu, můžete si prohlédnout některý z mnoha městských trhů.

 

Na bleším trhu, který je otevřený od 10 do 16 hodin, si můžete výhodně nakoupit a strávit hodiny prohlížením starožitného nábytku a krabic se starými knihami a deskami. Nalaďte se na sváteční atmosféru a navštivte vánoční trh v Maastrichtu, který se koná od 1. do 31. prosince, a pořiďte si vánoční dobroty. Zabruslete si na kluzišti na náměstí Vrijthof a prohlédněte si velkolepé moře světel z vrcholu ruského kola. 

 

V Maastrichtu je spousta muzeí a galerií, které si můžete prohlédnout. Centre Ceramique je ideální pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o Limburgu a Maastrichtu, a představuje archeologické nálezy, maastrichtskou keramiku a sklářské výrobky. Dvakrát ročně se v muzeu Fotomuseum aan het Vrijthof koná obří výstava, na níž jsou k vidění díla významných fotografů. 

 

Maastricht je považován za jedno z nejlepších gastronomických měst v Nizozemsku a má také nádherné vinice, z nichž některé pocházejí z římských dob. Můžete se seznámit s jejich historií a vydat se na ochutnávku vín. Jděte ještě o krok dál a ubytujte se ve vinici Domein Holset a dopřejte si zážitek s vínem na pozadí limburských kopců. 

 

Pokud dáváte přednost pivu, zastavte se v Brouwerij Bosch, jednom z posledních pivovarů v Maastrichtu. Přihlaste se na dvouhodinovou prohlídku pivovarského zařízení, seznamte se s výrobním procesem a ochutnejte některá z lahodných piv. 

 

Při večeři v Maastrichtu můžete úžasné víno kombinovat se skvělým jídlem. Ať už máte omezený rozpočet, nebo hledáte vynikající kulinářský zážitek, budete nadšeni nabídkou restaurací a jídel. Vyzkoušejte zuurvlees, což je tradiční dušené hovězí maso podávané s hranolky a jablečnou omáčkou.  

 

Co takhle projít se pod horou svatého Petra a prozkoumat více než 80 kilometrů jeskyní? Prohlídky jsou možné s průvodcem a můžete se dozvědět, jak se žilo v temných tunelech, když se v nich lidé schovávali za války při obléhání Maastrichtu. V jednu chvíli byly jeskyně dokonce použity k tomu, aby během druhé světové války uchránily Rembrandtův ikonický obraz „Noční hlídka“. Poznejte maastrichtské kasematy, síť podzemních chodeb, které sloužily k překvapení nepřítele, když bylo město napadeno. 

 

Výlet do Maastrichtu je zárukou dobrodružství plného chutných jídel, ikonické architektury a kilometrů podzemních světů, které čekají na prozkoumání. 

Zvuky podzemí!

 

Ať už si život užíváte jakýmkoli tempem a dáváte přednost poznávání na souši, v podzemí, nebo na vodě, Maastricht nabízí něco pro každého.

 

Při procházce Maastrichtem a prohlídce úchvatné architektury kostelů a památek si rychle uvědomíte, že se jedná...

Číst více Číst méně

Cestujte se společností Stena Line

Užijte si výlet do Nizozemska

Od 114.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Maison Haas Hustinx & Spa

Obrázek ubytování

Hotel Beez

Cestujte se společností Stena Line

Užijte si výlet do Nizozemska

Od 114.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.