Haag

Čeká na vás královské dobrodružství!

 

V Haagu se toho děje mnohem víc než jen politika. Věděli jste, že je to jediné město s pláží na pobřeží Severního moře? Užijte si rušný městský život, poznávejte umění, kulturu a značkové butiky a pak naskočte na tramvaj a za 20 minut si vychutnejte mořský vánek na pláži Scheveningen.

 

Stejně jako Amsterdam je i Haag plný fantastických galerií a muzeí. Mauritshuis je sice malé muzeum, ale najdete toho v něm spoustu, včetně ikonické „Dívky s perlovou náušnicí“ od Johannese Vermeera. V bývalém paláci královské rodiny je stálá výstava „Escher v paláci“. Na výstavě jsou k vidění díla optického iluzionisty Mauritse Cornelise Eschera a v rámci návštěvy muzea si můžete dokonce vytvořit vlastní optickou iluzi! Při návštěvě Kunstmuseum Den Haag, kde se nachází největší sbírka Mondrianových děl na světě, sedm dobových pokojů, moderní umění Clauda Moneta a Pabla Picassa a mnoho dalšího, snadno ztratíte pojem o čase.

 

V Haagu není o nákupy nouze. Zajděte si na Denneweg a Frederitkstraat a prohlédněte si mekku obchodů s luxusní módou a haute couture a pak se odměňte vynikajícím kulinářským zážitkem v jedné z mnoha úžasných haagských restaurací. Projděte se po Hofkwartier a najděte pokladnici uliček plných nákupních lahůdek a vynikajících kulinářských zážitků.

 

Žádný výlet do Haagu se neobejde bez návštěvy Paláce míru, který je jednou z nejfotografovanějších budov ve městě. Mezinárodní soudní dvůr a Stálý rozhodčí soud jsou jen dvě z institucí, které v budově sídlí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem a seznámit se s její historií a architekturou. Hlavní tip – prohlídky s průvodcem se konají pouze o vybraných víkendech, proto si je při plánování návštěvy předem ověřte.

 

Haagský trh je s více než 500 stánky největším venkovním tržištěm v Evropě a můžete si zde koupit potraviny, květiny, oblečení a počítačové zboží.

 

Stejně jako mnoho dalších nizozemských měst má i Haag své vlastní kanály. Můžete se po nich plavit na výletních lodích nebo cestovat vlastním tempem a pronajmout si vlastní loď. Pokud budete mít to štěstí a navštívíte město v srpnu, pak vás čeká zážitek, protože právě tehdy se koná každoroční festival Jazz in the Canal. Hudebníci hrají na pódiích u vody a na pontonech v kanálech.

 

Jednou z nejlepších věcí na Haagu je možnost zažít v jednom dni atmosféru města i pláže. Kousek od města se můžete vydat na pláž Scheveningen a užít si relaxační procházku po molu nebo vyzkoušet něco náročnějšího při surfování a jízdě na ziplinu. 

 

Objevte kouzlo Holandska během hodiny při návštěvě interaktivního zábavního parku Madurodam s úžasnými miniaturními replikami slavných budov, větrných mlýnů a polí s květinovými cibulkami a s atrakcemi, kterých se můžete zúčastnit. Dalším zábavním parkem, který si můžete prohlédnout, je Drievliet, který nabízí zábavu pro celou rodinu s představeními a atrakcemi. Nejlepší tip – Drievliet má nepravidelnou otevírací dobu, proto si ji při plánování výletu nezapomeňte ověřit.

 

Náročný den v Haagu zakončete návštěvou Haagské věže. Je to jedna z nejvyšších budov ve městě. V baru Skybar (který se nachází ve 40. patře) si můžete dopřát skleničku podle vlastního výběru a vychutnat si panoramatický výhled na město.

 

V Haagu je po celý rok rušno, konají se zde trhy a festivaly, proto si při plánování návštěvy zjistěte, co se zde bude konat, ať vám nic neunikne!

 

Je to město bohaté na kulturu, historii a dechberoucí zážitky. Rezervujte si výlet do Haagu a těšte se na výjimečné umění, architekturu, úchvatnou krajinu a vzpomínky, které vám zůstanou na celý život! 

Čeká na vás královské dobrodružství!

 

V Haagu se toho děje mnohem víc než jen politika. Věděli jste, že je to jediné město s pláží na pobřeží Severního moře? Užijte si rušný městský život, poznávejte umění, kulturu a značkové butiky a pak naskočte na...

Číst více Číst méně

Cestujte se společností Stena Line

Užijte si výlet do Nizozemska

Od 165.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Obrázek ubytování

Mercure City Den Haag Central Hotel

Obrázek ubytování

Best Western Plus Plaza Den Haag City Center

Obrázek ubytování

De Salon van Fagel

Obrázek ubytování

Novotel Den Haag City Centre

Obrázek ubytování

La Paulowna Boutique Hotel

Obrázek ubytování

Hotel Des Indes

Obrázek ubytování

Kingkool The Hague City Hostel

Obrázek ubytování

The Velvet Lodge

Obrázek ubytování

Cove - Centrum, Passage

Obrázek ubytování

Paleis Hotel

Obrázek ubytování

Park Centraal Den Haag, part of Sircle Collection

Obrázek ubytování

Carlton Ambassador Hotel

Cestujte se společností Stena Line

Užijte si výlet do Nizozemska

Od 165.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.