Klaipėda

Klaipėda: Užijte si pobřeží na maximum!

 

Klaipėda sice nepatří mezi nejvyhledávanější turistické cíle, ale je rušným přístavním městem s charakteristickými dřevěnými budovami z 18. století v německém stylu. Pro cestovatele, kteří městem projíždějí, je Klaipėda zastávkou a místem, kde se mohou ubytovat při návštěvě Kurské kosy – jednoho z nejlépe střežených tajemství Evropy...

 

Z pevninské Klaipėdy se do Smiltynė dostanete za 10 minut trajektem. Stále sice budete ve městě Klaipėda, ale budete se nacházet na severním cípu Kurské kosy, 100 km dlouhé písečné lavice, která se táhne na jih až do Kaliningradské oblasti. Kurská kosa je jednou ze čtyř litevských památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO a nachází se zde jedny z největších písečných dun v Evropě, nádherné borové lesy a otevírají se odtud úchvatné výhledy na Baltské moře. Najdete zde také půvabné vesničky – autem dojedete asi za hodinu do Nidy, posledního litevského města před ruskou hranicí. Zde vás okouzlí pestrobarevné dřevěné domky, v nichž se nacházejí restaurace a penziony, a rozhodně musíte vystoupat na největší dunu celého poloostrova, Parnidžio kopa.

 

Než se vrátíte do Klaipėdy, zastavte se v Litevském mořském muzeu s delfináriem, kde se seznámíte s tučňáky, tuleni kuželozubými a lachtany. Muzeum nabízí téměř 100 000 exponátů oslavujících rozmanitost Baltského moře, tradiční rybářskou usedlost a několik dokonale zachovalých rybářských plavidel. Naší oblíbenou částí je delfinárium, kde se můžete setkat s černomořskými delfíny skákavými a třeba si i užít vzdělávací show. K objevování je toho tady spousta!

 

Po návratu do Klaipėdy si prohlédněte historické centrum, kde najdete malebné dřevěné budovy a neoklasicistní Činoherní divadlo v srdci dlážděného Divadelního náměstí. Zdejší staré město je zcela odlišné od ostatních litevských měst: řekli bychom, že pokud lze Kaunas a Vilnius označit za kulturní a kreativní města, v Klaipėdě panuje klid. Pocítíte to ve zdejší pohodové atmosféře a výrazně pomalém tempu, které z města činí ideální místo k relaxaci.

 

Jelikož je Klaipėda relativně malá, snadno se v ní pohybuje. Pokud rádi chodíte pěšky, bude se vám tu líbit. Prozkoumejte Fridrichovu pasáž a její malé dvorky s kavárnami, restauracemi a obchody. Když budete mít štěstí, zastihnete tu i živou hudbu. Projděte se podél řeky v parku Danė, kde uvidíte rybáře, mořskou pannu a strom lásky ověšený visacími zámky. V noci pak ožívají městské promenády a nábřeží podél řeky je nesmírně půvabné.

 

Za návštěvu stojí také klaipėdský park soch s krásným ruským pravoslavným kostelem a 700 let starou historii města můžete poznávat také na zřícenině hradu Memel.

 

Klaipéda je také ideální pro pohodovou rodinnou dovolenou. Děti, které milují dinosaury, budou nadšené z dinosauřího parku Radailiai, kde se mohou vyfotit s některými ze svých oblíbených obrů, vykopávat fosilie a navštívit 5D kino. A když už budete v Radailiai, určitě si nenechte ujít dům stojící vzhůru nohama, v němž sídlí muzeum iluzí, které okouzlí malé i větší návštěvníky!

Klaipėda: Užijte si pobřeží na maximum!

 

Klaipėda sice nepatří mezi nejvyhledávanější turistické cíle, ale je rušným přístavním městem s charakteristickými dřevěnými budovami z 18. století v německém stylu. Pro cestovatele, kteří městem projíždějí, je Klaipėda zastávkou a místem, kde se mohou ubytovat při návštěvě...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Litvy

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Obrázek ubytování

National Hotel

Obrázek ubytování

Green Park Hotel Klaipeda (ex Park Inn)

Obrázek ubytování

Memel Hotel

Obrázek ubytování

Mercure Klaipeda City

Obrázek ubytování

Dunetton self check-in Hotel

Obrázek ubytování

VICTORIA Hotel Klaipėda

Obrázek ubytování

Old Mill Hotel

Obrázek ubytování

LUNA Self Check-in Hotel Klaipeda

Obrázek ubytování

Klaipeda Inn

Obrázek ubytování

Klaipeda Aurora

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Litvy

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.