Kaunas

Pokud jde o kulturu, Kaunas těžko hledá konkurenci!

 

Evropské hlavní město kultury pro rok 2022 má vše, co byste mohli potřebovat. Druhé největší litevské město je možná také jeho nejautentičtějším městem. Z hlediska architektury je pozoruhodné svými z velké části nedotčenými meziválečnými budovami, které získaly označení Evropské dědictví. Jeho poloha na soutoku dvou největších litevských řek a na křižovatce nejdůležitějších silnic v zemi z něj činí důležité komunikační centrum. A kulturně? Tak pro začátek má třeba sedm univerzit. Docela chytré město, co myslíte?

 

Kaunas, kde během semestru studuje více než 35 000 studentů, je centrem života a vzdělávání. A tam, kde jsou studenti, najdete také prosperující kavárny a restaurace. Studenti jsou také hybnou silou vzkvétajícího kulturního života, který zahrnuje festivaly a akce od operet až po moderní tanec a všechny druhy hudby. Rozvoj zaznamenal také street art a z nežádoucího nelegálního čmárání se stalo charakteristickým znakem kaunaského designu. Stačí se volně procházet ulicemi a s úžasem se dívat. Myslíme si, že na vás udělá dojem.

 

Vzhledem k bohaté historii a znalostem se v Kaunasu nachází také množství muzeí a galerií. Můžete si prohlédnout vše od historie lidové hudby a litevské královské rodiny, vrátit se v čase do bytu ve stylu Art Deco z roku 1929, prohlížet si současné umění, dozvědět se více informací o první světové válce nebo navštívit atomový bunkr.

 

Vojenská historie Kaunasu je stále velmi živá a město je stále obklopeno pevností – vlastně je jich tu docela dost! Milovníci historie se mohou seznámit s plány na přeměnu Kaunasu v obří pevnost a s tím, jak tyto plány ztroskotaly. V pevnosti z 9. století se můžete zúčastnit prohlídky s průvodcem, při které se seznámíte se zajímavou a osobitou architekturou a navštívíte neuvěřitelný památník obětem fašismu.

 

Přestože je Kaunas je bezesporu vnitrozemským městem, možná vás překvapí, že má několik pláží! Jednou z nejoblíbenějších mezi místními obyvateli je pláž Lampėdžiai, kde můžete v klidu posedět, zaplavat si nebo i kempovat. Také si můžete půjčit kajak, kolo, kánoi nebo wakeboard – zdejší wakeboardový park se pyšní jednou z nejdelších tratí v Evropě – nebo navštívit dobrodružný park. V krásných letních dnes se zde nudit určitě nebudete.

 

Litevské tradice koupání a saunování sahají až do dávných dob a přinášejí nejen úlevu od stresu, ale jsou i zdraví prospěšné. V současné době si Kaunas získává vynikající pověst jako lázeňská a wellness destinace. Návštěvníci z celé Evropy sem jezdí na různé léčebné procedury a za regenerací, přičemž využívají služeb mnoha zdravotních center a odborníků na lázeňství a wellness, kteří působí po celém městě. Jaká může být lepší relaxace než den strávený v termálních lázních po profesionální masáži?

 

Svůj pobyt si můžete prodloužit, aniž byste zkrachovali: hotelové ubytování totiž v Kaunasu patří k nejvýhodnějším v Evropě. Prozkoumejte město, které je kompaktní, zelené, čisté a živé, a poznejte během pobytu trochu kultury. Jsme si více než jistí, že budete odjíždět plní energie a nových zážitků.

Pokud jde o kulturu, Kaunas těžko hledá konkurenci!

 

Evropské hlavní město kultury pro rok 2022 má vše, co byste mohli potřebovat. Druhé největší litevské město je možná také jeho nejautentičtějším městem. Z hlediska architektury je pozoruhodné svými z velké části nedotčenými meziválečnými...

Číst více Číst méně

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Litvy

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Obrázek ubytování

Amberton Cozy Hotel Kaunas

Obrázek ubytování

Hotel Kaunas

Obrázek ubytování

Victoria hotel Kaunas

Obrázek ubytování

Algiro Hotel

Obrázek ubytování

Ibis Styles Kaunas Centre

Obrázek ubytování

Best Baltic Kaunas Hotel

Obrázek ubytování

King Mindaugas Apartments

Obrázek ubytování

Queen Barbora Central Lofts

Obrázek ubytování

Picturesque Old Town Apartment With Balcony

Obrázek ubytování

Resume Apartments

Vyberte si trasu...

Užijte si výlet do Litvy

Od 99 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.