Co je komerční vozidlo?

Komerční vozidla musí být rezervována jako nákladní a patří sem následující:

• všechna vozidla přepravující komerční zboží nebo vybavení na kterékoli části plavby.

• všechna vozidla, která přesahují standardní kategorie vozidel společnosti Stena Line,

• všechna tažná vozidla vyrobená pro komerční použití s přívěsem, jejichž celková délka přesahuje výše uvedené délky,

• všechna vozidla přepravující nebezpečné zboží,

• všechna vozidla registrovaná v Irské republice a klasifikovaná a zdaněná pro účely irské motorové daně jako užitkové zboží. DPH, je-li relevantní, bude uplatněna na vozidla o délce 7 metrů nebo delší.

 

Expresní nalodění a vylodění není k dispozici pro dodávky nebo boxy pro koně delší než 7 metrů. Zavolejte na číslo 0845 070 4000 (telefonáty stojí 7 pencí za minutu plus přístupový poplatek vaší telefonní společnosti), kde získáte další informace o sazbách za přepravu a o tom, jak provést rezervaci, nebo zašlete e-mail na adresu: freightbooking.uk.roi@stenaline.com

 

Trasy Cairnryan – Belfast a Liverpool – Belfast:

Dodávky / boxy pro koně bez ohledu na velikost, přepravované zboží nebo vybavení pro komerční účely (kromě zboží v zavazadlech o hodnotě nižší než 873 GBP do Severního Irska nebo 1 500 GBP do Velké Británie) a tam, kde je vyžadována reference pohybu zboží HMRC (GMR), je nutné přepravu rezervovat prostřednictvím naší rezervační kanceláře pro nákladní dopravu na čísle 0845 070 4000. Pokud je vyžadována faktura s DPH, je třeba provést rezervaci také prostřednictvím nákladní přepravy.

Dostupné nekomerční typy vozidel

Dodávky do 7 m (bez DPH)

Dodávky do 8 m (s DPH)

Dodávky / boxy pro koně do 10 m (s DPH)

Dodávky / boxy pro koně do 12 m (s DPH)

 

Trasy Holyhead – Dublin a Fishguard – Rosslare:

Dodávky / boxy pro koně obchodně registrované v Irsku a dodávky / boxy pro koně bez ohledu na velikost přepravovaného zboží nebo vybavení pro komerční účely (kromě zboží v zavazadlech o hodnotě nižší než 260 EUR do Irska nebo 1 500 GBP do Velké Británie) a upozornění před nástupem na palubu (PBN) platné v Irsku je nutné přepravu rezervovat prostřednictvím naší rezervační kanceláře na telefonním čísle 0845 070 4000. Pokud je vyžadována faktura s DPH, je třeba provést rezervaci také prostřednictvím nákladní přepravy.

Dostupné nekomerční typy vozidel

Dodávky do 7 m (bez DPH)

Dodávky do 8 m (s DPH)

Dodávky do 10 m (s DPH)

Dodávky do 12 m (s DPH)

 

Trasa Rosslare – Cherbourg:

Vozidla delší než 7 m nebo vyšší než 2,6 m nebo vozidla přepravující zboží nebo vybavení pro komerční účely, musíte rezervovat jako náklad prostřednictvím našeho rezervačního systému nákladní přepravy na čísle 0845 070 4000.

Dostupné nekomerční typy vozidel

Dodávky do 7 m (bez DPH)

 

Expresní nalodění a vylodění v rámci výhod našeho tarifu Premium není k dispozici na všech trasách pro dodávky nebo boxy pro koně delší než 7 metrů.