Jaké platební metody a měny lze použít na palubě?

Téměř všechny trajekty mezi Spojeným královstvím, Irskem a Nizozemskem přijímají platby v eurech a místní měně, jako jsou libry (před cestou si prosím zkontrolujte trasu a měnu země). Platby lze provádět v hotovosti nebo za využití kreditních a debetních karet. Ceny na Stena Britannica a Hollandica jsou uvedeny v eurech, ale platby lze provádět i v librách.  Ceny na našich trasách do Velké Británie a zpět jsou uvedeny v librách, ale platit je možné také v eurech (nebo také kreditní/debetní kartou).

 

Trajekty na trasách Dánsko – Švédsko, Německo – Lotyšsko, Německo – Švédsko a Švédsko – Lotyšsko jsou bezhotovostní. To znamená, že nákupy na palubě můžete uskutečnit pouze kreditní nebo debetní kartou. Hotovost je přijímána jen v kasinu a automatech (tam, kde jsou tato zařízení k dispozici).

 

Naše bezhotovostní trajekty jsou: Stena Danica a Stena Jutlandica (Frederikshavn – Göteborg), Stena Nautica (Grenaa – Halmstad), Stena Livia a Stena Flavia (Travemünde – Liepāja), Stena Baltica a Stena Scandica (Nynäshamn – Ventspils), Stena Germanica a Stena Scandinavica (Kiel – Göteborg), Mecklenburg–Vorpommern a Skåne (Rostock – Trelleborg) a Stena Vision (Rosslare – Cherbourg).