Jaké jsou náklady na hovory při používání mobilního telefonu na palubě?

Když jste na moři, můžete svůj mobilní telefon použít k volání, odesílání textových zpráv a používání dat.

 

Je důležité poznamenat, že mobilní síť spravuje společnost Telenor Maritime a že náklady na příchozí a odchozí hovory, používání mobilních dat, odesílání a přijímání SMS zpráv budou vyšší než náklady účtované na pevnině.

 

Náklady, které vám vzniknou, nejsou pod kontrolou společnosti Stena Line – nejsou nastaveny společností Stena Line, ale vaším mobilním operátorem. Pokud se váš mobilní telefon připojí k síti Telenor Maritime, měli byste obdržet SMS s informací, že používáte síť Telenor Maritime a že sazby hovorů jsou účtovány podle sazeb pro mezinárodní mobilní hovory. Tyto sazby jsou podstatně vyšší než vaše běžné náklady na telefonování a měl by vás o nich informovat váš poskytovatel služeb.

 

Roamingové poplatky při cestování v zemích EU skončily dne 15. června 2017, nicméně pravidla roamingu v EU platí pouze tehdy, když jste připojeni k pozemním mobilním sítím. Cenový limit závazný pro EU neplatí, pokud používáte mobilní telefon na palubě přes satelitní připojení trajektu, a proto mohou být poplatky stanovené poskytovatelem sítě vysoké.