Přístav Dublin

Dublinský přístav je účelově postavené zařízení pro supertrajekty Stena Line. Trajektový terminál společnosti Stena Line v Dublinu se nachází 6 km východně od centra Dublinu. Všechny hlavní silnice vedoucí do přístavu jsou dobře značeny, takže s příjezdem k terminálu nebudete mít problém.

Tickets & reservations

Image
Title
Jízdenky a rezervace

Toilets

Image
Title
Toalety

Baby changing facilities

Image
Title
Prostory pro přebalování dětí

Passenger Lounge

Image
Title
Salónek pro cestující

Vending machines

Image
Title
Prodejní automaty

Wi-Fi

Image
Title
Wi-Fi zdarma

Disability assistance

Image
Title
Pomoc hendikepovaným

Short term car park (payable)

Image
Title
Krátkodobé parkoviště (placené)

Long term car park (payable)

Image
Title
Dlouhodobé parkoviště (placené)

Drop off area

Image
Title
Prostor pro vysazení

Disabled toilets

Image
Title
Toalety pro hendikepované

Místo

GPS: 53,349866, -6,196624

 

Adresa: Terminál 2, Alexandra Rd, Dublin Port, Dublin, D01 WD28, Irsko.

 

Trajektový terminál společnosti Stena Line v Dublinu se nachází 6 km východně od centra Dublinu. Všechny hlavní silnice vedoucí do přístavu jsou dobře značeny, takže s příjezdem k terminálu nebudete mít problém.

 

V přístavu je 30 parkovacích míst:

• Krátkodobé parkování: 2,00 EUR za hodinu (minimální sazba 1,00 EUR)

• Denní parkovné: 9,00 EUR za 24 hodin (nebo část dne)

• Dlouhodobé parkování: 50,00 EUR za 7 dní

 

Před budovou terminálu je k dispozici krátkodobé parkování. Parkovací lístky lze zakoupit v parkovacím automatu, který přijímá kreditní/debetní karty i mince, ale neakceptuje bankovky. Ujistěte se, že váš lístek pokrývá předpokládanou délku vašeho parkování. Je důležité, abyste na palubní desce vozu vystavili parkovací lístek platný po celou dobu parkování. Pokud tak neučiníte, může dojít k zablokování vašeho vozu botičkou. Zablokování vozu je běžně používaným opatřením a pokuta za uvolnění vozu činí 80,00 EUR. Upozorňujeme, že automat akceptuje pouze eurové mince. Za ztracené lístky se účtuje plná týdenní sazba.

 

Mýtné na dálnici M50

M50 je zpoplatněná silnice bez mýtných bran. To znamená, že kamery umístěné mezi sjezdem 6 a 7 z dálnice M50 naskenují vaši poznávací značku a naúčtují vlastníkovi vozidla mýtné.

Platba za využití dálnice M50 je snadná – stáhněte si aplikaci M50 Quick Pay pro Android nebo Apple, nebo přejděte na web eFlow.ie a zaplaťte online.

Řidič je povinen zaplatit mýtné za využití dálnice M50 do 20:00 dne následujícího po dni cesty. Nezaplacení mýtného do limitu bude mít za následek penále, které bude účtováno vlastníkovi vozidla.

Neexistuje žádné přímé spojení vlakem do přístavu Dublin.

 

V místě zvaném „The Point“, naproti vstupu do dublinského přístavu, se nachází tramvajová Luas na červené lince, nicméně terminál trajektů Stena Line je odtud vzdálen 40 minut (3,2 km) chůze. K dispozici jsou vozy taxi.

Cesta z Dublinu do Holyheadu

 

Pěší cestující, kteří cestují trajekty v 8:15, 14:45 a 20:30 z Dublinu, mohou využít autobusové dopravy, která je přiveze z centra Dublinu k terminálu trajektů společnosti Stena Line. Autobus odjíždí z ulice Westmoreland Street v centru Dublinu v 7:00, 14:00 a 19:00.

Upozornění: Pro cestující, jejichž trajekt vyplouvá z Dublinu ve 2:15, není k dispozici autobusový spoj.

 

Cesta z Holyheadu do Dublinu

 

Jakmile dorazíte do budovy terminálu 2 společnosti Stena Line v Dublinu z trajektů s odjezdem z Holyheadu ve 2:15, 9:00 a 14:45, budete moci využít autobus, který vás odveze do centra Dublinu, kde staví u vlakového nádraží Connolly DART a na ulici Westmoreland Street.

Upozornění: Pro cestující, jejichž trajekt vyplouvá z Holyheadu ve 20:30, není k dispozici autobusový spoj.

 

Jízdné

Dospělý, jednosměrné: 3,50 EUR

Dospělý, zpáteční: 6,00 EUR

Dítě, jednosměrné: 2,00 EUR

Dítě, zpáteční: 3,00 EUR

 

Platbu lze provést v hotovosti (pouze euro) nebo prostřednictvím karty Dublin Leap. Kreditní a debetní karty nejsou akceptovány.

 

Pro cestující, kteří cestují z trajektového terminálu společnosti Stena Line v Dublinu do centra Dublinu – na trase je jedna mezizastávka na vlakovém nádraží Heuston. Jízdné na tuto zastávku činí 4,50 EUR za dospělého a jeden směr a 3,00 EUR za dítě a jeden směr.

V Dublinu se nachází řada stanovišť taxislužby, včetně jednoho u trajektového terminálu společnosti Stena Line, kde si můžete pronajmout taxi. Případně jsou k dispozici online služby, jako je Uber, Free Now a Bolt, stejně jako řada telefonních taxislužeb, jako je dublinská Dial a Cab (+353 1 80 80 800) nebo NCR (+353 1 67 72 222).

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.