Bretaň

Ať už rádi poznáváte nová místa, užíváte si dobrého jídla nebo si prostě jen chcete odpočinout, zarezervujte si výlet do Bretaně a užívejte si dovolené!

 

Bretaň, známá také jako „malá Británie“, se nachází v západní části Francie a je ideálním místem k  návštěvě kdykoliv v průběhu roku. Na jedné straně najdete Lamanšský průliv a na druhé straně Atlantik – bretaňské pobřeží je nejdelším pobřežím ve Francii. Můžete se těšit na procházky, výlety lodí nebo se prostě jen osvěžit ve vodě.  

 

Podél pobřeží Bretaně najdete největší počet majáků na světě a tito „strážci moře“ jsou otevřeni návštěvníkům. Chcete-li se dostat až na vršek majáku Île Vierge v Plouguerneau, bude potřeba vyjít 365 schodů. Prudký výšlap ale rozhodně stojí za to, jedná se totiž o nejvyšší maják ze zdiva z neupevněných kamenů na světě. 

 

V Bretani si rozhodně udělejte čas na pozorování zvířat. Na pobřeží Bretaně se totiž nachází velký počet mořských savců a ptactva. Možná zahlédnete delfína skákavého, šedého tuleně v pozici „banánu“, kdy má zvednutou hlavu a ocas, nebo zkusíte přivolat papuchalka, díky svému barevnému zobáku také přezdívaného „mořský papoušek“. 

 

Poté otřepejte z nohou písek a nazujte si pohorky. V Bretani totiž najdete širokou škálu turistických stezek. Pokud máte rádi procházky v lese, určitě navštivte okouzlující les Broceiliande. Případně se můžete vydat dál, až do oblasti jezera Maggiore, a prozkoumat zde některé z nekrásnějších přírodních parků.

 

Cestujte časem díky fascinující kultuře a historii, které v Bretani najdete. Prozkoumejte uličky starých měst, pusťte se do únikové hry ve starověké pevnosti nebo až do úsvitu tancujte při poslechu bretaňských dud. Bretaň je region plný legend a tradic – stačí je jen začít objevovat.

 

Milovníci dobrého jídla se budou radovat, Bretaň totiž nabízí nepřebernou škálu chutí, nejen z pastvin, ale také z moře. Vychutnejte si, co oceán nabízí, v podobě čerstvých mušlí svatého Jakuba nebo se pusťte do palačinky crêpe se slaným karamelem. A po takových dobrotách už jen stačí spálit kalorie objevováním a procházkami.

 

Ať už preferujete jakékoli životní tempo, Bretaň nabízí vše. Dechberoucí pobřeží, přírodu, kterou nebudete chtít přestat objevovat, a výborné jídlo, které ochutnávat. Udělejte si pauzu a navštivte Bretaň!

Ať už rádi poznáváte nová místa, užíváte si dobrého jídla nebo si prostě jen chcete odpočinout, zarezervujte si výlet do Bretaně a užívejte si dovolené!

 

Bretaň, známá také jako „malá Británie“, se nachází v západní části Francie a je ideálním místem...

Číst více Číst méně

Plavba přímo z Rosslare do Cherbourgu

Užijte si výlet do Francie

Od 259 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Plavba přímo z Rosslare do Cherbourgu

Užijte si výlet do Francie

Od 259 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.