Jak dlouho před odjezdem se musím odbavit?

Časy odbavení se liší podle toho, jakým trajektem a z jakého přístavu cestujete. Podrobnosti naleznete v potvrzení rezervace vašeho elektronického lístku. 

 

Odbavení s vozidlem:

Cestující, kteří cestují vozidlem, by měli sledovat značení k odbavovacím místům. Předložte prosím svůj elektronický lístek a veškerou další relevantní dokumentaci našemu odbavovacímu personálu, který vás rád na vaši cestu odbaví. Po dokončení vás nasměruje do příslušného jízdního pruhu vedoucího na palubu. 

 

Odbavení bez vozidla: 

Pěší cestující se mohou odbavit na terminálu pro cestující u některé z našich přepážek nebo u některého z našich samoobslužných kiosků, jsou-li k dispozici. Pokud se odbavujete přes kiosek, naskenujte čárový kód na vašem elektronickém lístku a vytiskněte si palubní lístek. Pokud budete potřebovat jakoukoli pomoc, obraťte se na člena našeho personálu, který vám ve všem rád pomůže. 

Upozorňujeme, že pokud se k odbavení nedostavíte včas, může to vést ke zrušení vaší rezervace bez možnosti vrácení peněz.

Cestující se musí před příjezdem do přístavu rovněž ujistit o tom, že má k dispozici potřebný cestovní doklad a další nezbytné dokumenty (např. cestovní pasy a víza). Společnost Stena Line nenese odpovědnost v případě, že cestující není schopen získat příslušná povolení potřebná pro vycestování přes hranice.   

 

Cestující s jízdenkou Rail and Sail:

Pokud jste si zarezervovali jízdenku Rail and Sail, vezměte na vědomí, že u některých služeb Rail and Sail mohou být příjezdy vlaků naplánovány až po skončení doby určené pro odbavení. Cestujícím z těchto vlaků bude nicméně i přesto umožněno nastoupit na palubu. V případě zpoždění vlaku by měly trajekty na pěší cestující počkat, a to podle uvážení kapitána.

 

Přístav Belfast (do Cairnryanu) a přístav Cairnryan

Odbavení pro vozidla se otevírá 2 hodiny před odjezdem a zavírá 45 minut před odjezdem.

Odbavení pro pěší cestující, včetně cestujících s jízdenkou Rail and Sail, se otevírá 1 hodinu a 45 minut před odjezdem a zavírá 45 minut před odjezdem.

 

Přístav Belfast (do Liverpoolu) a přístav Liverpool

Odbavení pro plavbu v 10:30 hod. se otevírá pro vozidla a pěší cestující od 8:00 hod. a zavírá v 9:30 hod.

Odbavení pro plavbu ve 22:30 hod. se otevírá pro vozidla a pěší cestující od 19:30 hod. a zavírá ve 21:30 hod.

 

Přístav Dublin a přístav Holyhead

Odbavení pro vozidla se zavírá 30 minut před odjezdem. Odbavení pro pěší cestující se zavírá 40 minut před odjezdem.

 

Přístav Rosslare

Odbavení pro vozidla se otevírá 3 hodiny před odjezdem. Odbavení se uzavírá 30 minut před odjezdem při cestě do přístavu Fishguard a 45 minut před odjezdem při cestě do přístavu Cherbourg.

Odbavení pro pěší cestující, včetně cestujících s jízdenkou Rail and Sail, se otevírá 1 hodinu a 30 minut před odjezdem a zavírá 30 minut před odjezdem.

 

Přístav Fishguard

Odbavení pro vozidla se otevírá 3 hodiny před odjezdem. Odbavení se uzavírá 30 minut před odjezdem.

Odbavení pro pěší cestující, včetně cestujících s jízdenkou Rail and Sail, se otevírá 1 hodinu a 30 minut před odjezdem a zavírá 30 minut před odjezdem.

 

Přístav Harwich

Pro odjezd v 9:00 hod. se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá v 7:45 hod. a zavírá v 8:15 hod. 

Pro odjezd ve 23:00 hod. se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá ve 20:30 hod. a zavírá ve 22:15 hod. Od poloviny května do září se při rušných plavbách otevírá odbavení pro vozidla již v 19:30 hod.

 

Vzhledem k tomu, že cestujete ze země mimo EU / Schengenský prostor, platí zde rozdílná pravidla pro vstup do země. Kontroly na hranicích mohou trvat déle, neboť celní úřady mohou kontrolovat vaše zavazadla a cestovní doklady.

 

Přístav Hoek van Holland

Pro odjezd ve 14:15 hod. (po-so) se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá ve 12:30 hod. a zavírá ve 13:30 hod. Od poloviny května do září se při rušných plavbách odbavení pro vozidla otevírá již v 11:30 hod.

Pro odjezd ve 13:45 hod. (neděle) se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá ve 12:15 hod. a zavírá ve 13:00 hod.

Pro odjezd ve 22:00 hod. se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá v 18:45 hod. a zavírá ve 21:15 hod. Od poloviny května do září se při rušných plavbách odbavení pro vozidla otevírá již v 18:15 hod.

 

Vzhledem k tomu, že cestujete do země mimo EU / Schengenský prostor, platí zde rozdílná pravidla pro vstup do země. Kontroly na hranicích mohou trvat déle, neboť celní úřady mohou kontrolovat vaše zavazadla a cestovní doklady.

 

Přístav Cherbourg

Odbavení vozidel se zavírá 60 minut před odjezdem. Pěší cestující si mohou vyzvednout své lístky od poledních hodin ve středu a pátek a od 10:00 hod. v neděli. Odbavení pro pěší cestující se zavírá 60 minut před odjezdem.

 

Přístavy Göteborg (do Dánska) a Frederikshavn

Odbavení se otevírá 60 minut před odjezdem při cestování s vozidlem a 45 minut před odjezdem pro pěší cestující. Odbavení se zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu. 

 

Přístav Göteborg (do Kielu)

Odbavení se otevírá v 17:00 hod. (pondělí–pátek) a v 16:00 hod. (sobota a neděle) a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu pro pěší cestující a 60 minut před plánovaným časem odjezdu pro cestující s vozidlem. 

 

Přístav Kiel

Od 21. června do 17. srpna 2024 se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá každý den od 14:00 hod. a uzavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu. Nástup na palubu začíná v 15:00 hod.

 

Mimo toto období se odbavení pro vozidla a pěší cestující otevírá od pondělí do neděli v 14:00 hod. a zavírá se 30 minut před plánovaným časem odjezdu. Nástup na palubu začíná v pondělí až pátek v 17:00 hod. a v sobotu a neděli v 16:00 hod.

Cestující na švédských plavbách mohou nastupovat na palubu od 13:15 hod. přes lodní můstek.

 

Přístavy Halmstad a Grenaa

 

Z Halmstadu a Grenaa nelze cestovat pěšky.

 

Jednotlivci mohou kdykoli cestovat s jízdním kolem, ale dospělí s dětmi musí mít své vlastní jízdní kolo. Kojenci mohou cestovat na bezpečné sedačce na jízdním kole nebo přívěsu připojeném ke kolu dospělé osoby. Dvojkola a přívěsy pro mladší děti jsou také povoleny, ale každá osoba musí mít své vlastní sedadlo. 

 

Vozidla, která cestují z přístavu Halmstad nebo Grenaa: odbavení se otevírá 90 minut před odjezdem a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu.  

 

Přístav Rostock

Odbavení vozidel se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu.

Pěší cestující si musí vyzvednout své lístky u přepravní přepážky nejméně 45 minut před odjezdem (přepravní přepážka je otevřená od 5:30 hod. do 22:45 hod. od pondělí do ⁠soboty a od 8:15 hod. do 22:15 hod. v neděli). Odbavení pro pěší cestující se zavírá 30 minut před odjezdem. Autobus poskytující přepravu k lodi odjíždí 30 minut před odjezdem trajektu. Poté již není žádný transport k lodi k dispozici.

 

Přístav Trelleborg

Odbavení se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu.

Pěší cestující a cestující s jízdními koly by se měli odbavit na adrese Hamngatan 9, 231 42, Trelleborg.

 

Přístavy Karlskrona a Gdyně

Odbavení se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu. Skupiny více než 20 osob se musí odbavit nejméně 90 minut před odjezdem. 

Cestující jsou před příjezdem do přístavu povinni seznámit se s pasovými a vízovými předpisy.  Společnost Stena Line nenese žádnou odpovědnost v případě, že cestující není schopen předložit povolení k překročení hranice. Více informací naleznete na webu www.msz.gov.pl.

 

Přístavy Travemünde, Liepāja a Ventspils

V Travemünde se odbavení otevírá 2,5 hodiny před odjezdem a v přístavech Ventspils a Liepāja 3 hodiny před odjezdem. Odbavení pro cestující bez vozidla se uzavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu a pro cestující s vozidly se zavírá 90 minut před odjezdem.

 

Přístav Nynäshamn (pouze trasa Nynäshamn - Ventspils)

Odbavení se otevírá 2,5 hodiny před odjezdem. Odbavení cestujících bez vozidla se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu a pro cestující s vozidly se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu.