Polsko trajektem – váš výlet začíná!

Nezaměnitelné místo!

 

V této krásné zemi, Polské republice, naleznete mnoho měst, rozmanitých krajin a mořských scenérií a jedno z nejvřelejších přijetí v Evropě. Vyplujte s námi ze švédské Karlskrony a na této nezapomenutelné cestě bude vaší první zastávkou Gdyně…

 

Pokud jde o vyhlídkové trasy, Polsku se žádná jiná země nevyrovná. Ať už dáváte přednost jízdě autem, nebo jste příznivci pěší turistiky, jsou zde stovky kilometrů pobřeží, které můžete prozkoumat, a to včetně jedněch z nejúchvatnějších pláží na světě. Gdyně je oblíbenou letní turistickou oblastí a nachází se zde jedna z nejlepších polských pláží.

 

A přestože Polsko se často považuje za rovinatou zemi, najdeme tu i horské masivy, včetně Tater, Karpat, sudetských Bieszczadů a Svatokřížských hor. Nejznámější Tatry se táhnou napříč Polskem a Slovenskem a jejich nejvyšším vrcholem je Gerlach. Město Zakopané leží na úpatí hor na jihu Polska a je nejvyhledávanějším střediskem horolezců a turistů v létě a lyžařů a snowboardistů v zimě. Pozemní lanovou dráhou a sedačkovou lanovkou se odtud můžete dostat na Kasprowy Wierch a Gubałówku. Zakopané také proslavila jeho jedinečná architektura s malebnými dřevěnými chatami postavenými většinou na přelomu minulého století a úžasným trhem, kde můžete ochutnat regionální jídla.

 

Pro někoho může být překvapením, že se v Polsku nachází jediná poušť ve střední Evropě. Błędowská poušť se rozkládá mezi Krakovem a Katovicemi a říká se jí polská Sahara. Můžete se zde projet na koni, vydat se na pěší túru nebo si ji jen nafotit. Čekají na vás naučné stezky, pikniková odpočívadla a rozhledny pro ty nejlepší snímky.

 

V Polsku je také 16 památek světového dědictví, z nichž některé se nacházejí v Krakově, Varšavě, Wieliczce a Bělověžském pralese. Při návštěvě Polska řada lidí podniká cestu do Osvětimi-Březinky, živoucího památníku a muzea, které se těší zájmu historiků, humanistů a všech, kdo chtějí lépe porozumět poválečné Evropě a světu vůbec. 

 

V Polsku se také nedaleko Gdaňska nachází další památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a jeden z největších hradů na světě, Malbork.

 

Na cestě po Polsku můžete objevovat řadu nádherných měst. Všechna se vyznačují pozoruhodnou architekturou a rušnými náměstími, každé z nich však překvapí jinou atmosférou Polska. Moderní Varšava je rozlehlou metropolí, kde se polská kultura mísí s globálními vlivy a vytváří ty nejlepší kombinace. Přestože je to největší polské město, můžete si užít klidu starého města s jeho kostelem a hradem.

 

Labužníci ocení charakteristickou polskou kuchyni s jídly jako od rodinného stolu. Není však zrovna dietní! Mezi chutné a masité polské pochoutky patří pirohy, guláš bigos, klobása, uzený sýr oštěpek a polské koblihy paczki. V Polsku se můžete výhodně najíst, nakoupit a ubytovat se. Za pár zlotých toho pořídíte hodně! 

Nezaměnitelné místo!

 

V této krásné zemi, Polské republice, naleznete mnoho měst, rozmanitých krajin a mořských scenérií a jedno z nejvřelejších přijetí v Evropě. Vyplujte s námi ze švédské Karlskrony a na této nezapomenutelné cestě bude vaší první zastávkou Gdyně…

 

Pokud jde o vyhlídkové trasy, Polsku se...

Číst více Číst méně

Cestujte se společností Stena Line

Vyrazte do Polska

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Poland

Přístav Gdyně s terminálem společnosti Stena Line se nachází na severovýchodě Polska, asi 40 km severně od Gdaňsku. Přístav je snadno dostupný z dálnice S6 a má dobré spojení veřejnou dopravou.

 

Upozornění pro cestující pěšky a na kole: Z důvodu probíhajících stavebních prací v Karlskroně budou chodci a cestující na kolech přepravováni mezi naším terminálem a trajektem autobusem. Pro cestující, kteří přijíždějí do Karlskrony z Gdyně, může proces výstupu trvat až 1 hodinu. Vezměte prosím tuto skutečnost při cestování na vědomí. Jízdní kola na trajekt a z trajektu přepraví naše posádka a po příjezdu budou k vyzvednutí v terminálu. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.  

Vybrané destinace

Cestujte se společností Stena Line

Vyrazte do Polska

Od 83.20€ za jednosměrnou cestu, vozidlo a řidičem

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.