Polsko trajektem – váš výlet začíná!

Nezaměnitelné místo

 

V této krásné zemi, Polské republice, naleznete mnoho měst, rozmanitých krajin a mořských scenérií a jedno z nejvřelejších přijetí v Evropě. Vyplujte s námi ze švédské Karlskrony a na této nezapomenutelné cestě bude vaší první zastávkou Gdyně

 

Pokud jde o vyhlídkové trasy, Polsku se žádná jiná země nevyrovná. Ať už dáváte přednost jízdě autem, nebo jste příznivci pěší turistiky, jsou zde stovky kilometrů pobřeží, které můžete prozkoumat, a to včetně jedněch z nejúchvatnějších pláží na světě. Gdyně je oblíbenou letní turistickou oblastí a nachází se zde jedna z nejlepších polských pláží.

 

A přestože Polsko se často považuje za rovinatou zemi, najdeme tu i horské masivy, včetně Tater, Karpat, sudetských Bieszczadů a Svatokřížských hor. Nejznámější Tatry se táhnou napříč Polskem a Slovenskem a jejich nejvyšším vrcholem je Gerlach. Město Zakopané leží na úpatí hor na jihu Polska a je nejvyhledávanějším střediskem horolezců a turistů v létě a lyžařů a snowboardistů v zimě. Pozemní lanovou dráhou a sedačkovou lanovkou se odtud můžete dostat na Kasprowy Wierch a Gubałówku. Zakopané také proslavila jeho jedinečná architektura s malebnými dřevěnými chatami postavenými většinou na přelomu minulého století a úžasným trhem, kde můžete ochutnat regionální jídla.

 

Pro někoho může být překvapením, že se v Polsku nachází jediná poušť ve střední Evropě. Błędowská poušť se rozkládá mezi Krakovem a Katovicemi a říká se jí polská Sahara. Můžete se zde projet na koni, vydat se na pěší túru nebo si ji jen nafotit. Čekají na vás naučné stezky, pikniková odpočívadla a rozhledny pro ty nejlepší snímky.

 

V Polsku je také 16 památek světového dědictví, z nichž některé se nacházejí v Krakově, Varšavě, Wieliczce a Bělověžském pralese. Při návštěvě Polska řada lidí podniká cestu do Osvětimi-Březinky, živoucího památníku a muzea, které se těší zájmu historiků, humanistů a všech, kdo chtějí lépe porozumět poválečné Evropě a světu vůbec. 

 

V Polsku se také nedaleko Gdaňska nachází další památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a jeden z největších hradů na světě, Malbork.

 

Na cestě po Polsku můžete objevovat řadu nádherných měst. Všechna se vyznačují pozoruhodnou architekturou a rušnými náměstími, každé z nich však překvapí jinou atmosférou Polska. Moderní Varšava je rozlehlou metropolí, kde se polská kultura mísí s globálními vlivy a vytváří ty nejlepší kombinace. Přestože je to největší polské město, můžete si užít klidu starého města s jeho kostelem a hradem.

 

Labužníci ocení charakteristickou polskou kuchyni s jídly jako od rodinného stolu. Není však zrovna dietní! Mezi chutné a masité polské pochoutky patří pirohy, guláš bigos, klobása, uzený sýr oštěpek a polské koblihy paczki. V Polsku se můžete výhodně najíst, nakoupit a ubytovat se. Za pár zlotých toho pořídíte hodně! 

Nezaměnitelné místo

 

V této krásné zemi, Polské republice, naleznete mnoho měst, rozmanitých krajin a mořských scenérií a jedno z nejvřelejších přijetí v Evropě. Vyplujte s námi ze švédské Karlskrony a na této nezapomenutelné cestě bude vaší první zastávkou Gdyně

 

Pokud jde o vyhlídkové trasy, Polsku se žádná jiná země nevyrovná. Ať už dáváte přednost jízdě autem, nebo jste příznivci pěší turistiky, jsou zde stovky kilometrů pobřeží...

Číst více Číst méně

Cestujte se společností Stena Line

Vyrazte do Polska

Od 70 € /Vozidlo+1

Umístění přístavů

Přístav Gdyně

Upozorňujeme, že adresa našeho přístavu v Gdyni se nedávno změnila. Nová adresa pro všechny cestující, kteří cestují do Karlskrony, je Veřejný trajektový terminál, ul. Polska 4, 81-339 Gdynia.

Vybrané destinace

Cestujte se společností Stena Line

Vyrazte do Polska

Od 70 € /Vozidlo+1

Odjezd
Návrat

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.