Zarezervovat

Alternativní Dublin

Vzrušující hlavní město Irska, které je plné života

Dublin je hlavní město Irska a v aglomeraci této metropole žije více než 1,8 milionu lidí. Ve světě je známý díky své hudbě, divadlu, literatuře, hospodám, restauracím a přátelským lidem, kteří se rádi baví a jsou vždy ochotní zpříjemnit návštěvníkům jejich pobyt. Tady je výběr toho, co můžete dělat, aniž byste navštěvovali jen obvyklé atrakce pro turisty.


Detail baru v jedné z nejlepších dublinských hospod, Bernard Shaw.
The Bernard Shaw

Milujete jídlo a chcete vyzkoušet nějaké v jiném typu restaurace? Pak je The Eatyard v hospodě Bernard Shaw na severní straně města ideálním místem k návštěvě. Je to nepředvídatelný bar / klub s velkým venkovním prostorem se spoustou sedadel, které se mohou ochladit, dát si drink a pochutnat si na dobrém jídle.

Existuje spousta míst na výběr, The Saucy Cow (veganská jídla), My Goodness Cafe (veganské občerstvení a lahůdky), La Cocina Cuevas (mexické jídlo) a Wine & Cheese Bar. Je to jedna z nejlepších hospod v Dublinu a rozhodně stojí za návštěvu.

 Obrázek housle, flétny a bodhranu, typické pro irskou tradiční hudbu, která se hraje v barech jako dlažební kostka v Dublinu.
Opravdová tradice v baru Cobblestone

Tuto drsnou, svižnou a útulnou hospůdku najdete severně od řeky Liffey v krásném středu Dublinu. Je to skutečná perla. Pro opravdu tradiční muzikanty z celého města a dokonce z celého Irska je hudební koutek v přízemí velmi žádaným místem, kde mohou hrát, a můžete si tu zdarma poslechnout spoustu talentovaných irských hudebníků.

Nahoře v patře je pak zavedená a prestižní scéna, na které hrají jen ti nejlepší tradiční irští hudebníci a kapely.

Pařížský secesní klenot v srdci Dublinu
Pařížský secesní klenot v srdci Dublinu

Velkolepý podnik Café en Seine sestává z několika barů umístěných ve třech podlažích. Jeho chloubou je třípatrové atrium s úžasným stropem tvořeným skleněnými panely, secesní skleněné lustry, elegantní sochy a, věřte nebo ne, 12 metrů vysoké stromy – to vše patří k jeho mnoha úchvatným interiérovým prvkům.

Přes den si můžete vychutnat kávu a dát si jídlo v příjemném kavárenském prostředí, večer pak můžete zajít do pivnice, která nabízí široký výběr piv a míchaných nápojů.

 Židle v centru pozornosti v centru divadelní scény.
A co nějaká divadelní hra během oběda?

Je k neuvěření, že Dublin má jednu z nejkvalitnějších divadelních scén na světě. Zamiřte do Bewley’s Cafe Theatre, které funguje od roku 1999 a nachází se na Grafton Street v jižní části města.

Můžete si vychutnávat lahodné cappuccino s koláčkem či kouskem skvělého domácího dortu a při tom sledovat klasickou divadelní hru nebo možná vzrušující irskou divadelní novinku.

 Abstraktní obrázek šálku kávy na stole v dublinské kavárně.
Pro milovníky kávy

Možná budete překvapeni, když vám řekneme, že Dublin patří mezi nejživější světové kávové scény a stojí v čele nové generace výrobců i konzumentů tohoto lahodného nápoje.

Ve městě je nesmírné množství prvotřídních kaváren, ve kterých si každý najde to svoje. Například 3FE, Roasted Brown a Vice Coffee Inc. mají neskutečné recenze od lidí z celého světa, dokonce i od Financial Times!