Zarezervovat

Mapa Irska

mapy Irska zobrazit

Irsko. Malá země s velkým jménem, členitým pobřežím, úchvatnou přírodou a neuvěřitelně přátelskými lidmi nabízí nepřeberné množství příležitostí k objevování, sportování, ale také k odpočinku.  Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v lyrické přírodě s vřelým přijetím jejích obyvatel, měli byste začít právě v Irsku, v zemi, která nabízí divokou přírodu a ostře řezaná skaliska omývaná Irským mořem a Atlantickým Oceánem.


 Zdaleka nejkrásnější část Irska je Co. Sligo. Má nejkrásnější hory, pláže, jezera a lidé jsou prostě úžasné
Malebnych Irska

 Z mapy Irska lze vyčíst že pro cestovatele z Wallesu či z Francie je přestupovým místem moderní přístav zvaný Rosslare, v okrese Wexford. Tato populární destinace pro sportovně založené nabízí širokou nabídku ubytování v malebných venkovských chalupách, penzionech nebo hotelech.

 

Hlavní město Irska Dublin, oplývající přátelskou atmosférou, nabízí mnoho zábavy všeho druhu. Město není veliké a dá se lehce projít během dvou dnů. Ulice jsou tamp lné hojně navštěvovaných hospod (např. Peadar Kearneys či Kehoe´s pub), nabízejících lahodné pivo a živou irskou hudbu. Po prohlídce muzea piva Guinness Storehouse můžete zajít do Dawson Lounge, což je nejmenší hospoda v celém Irsku, kde se zkrátka nejde neskamarádit se všemi návštěvníky u baru. Nejen pro rodiny cestující s dětmi je nezbytnou nutností absolvovat Viking Splash Tour, což je prohlídka celého města netradičním vozidlem, které vás proveze na suchu, ale i na vodě.

Přímo v centru Dublinu, najdete Sandymount Strand, krásné místo k procházkám a sledovat východ slunce
Krásné Pobřeží

Za pozornost však rozhodně stojí i okolí irského hlavního města. Pouze 11 km od centra Dublinu můžete objevit skvostný přístav obklopený okouzlující vysočinou.

 

Nese název Dun Laoghaire a čekají tam na vás hudební i kulturní festivaly, trhy s kvalitním jídlem nebo třeba promítání filmů v parku. Dlouho netrvá ani cesta do města Brey nebo Greystones, která se pyšní působivou podívanou na skalnaté pobřežní útesy.

 

 Belfast je hlavní město Severního Irska a je pulzující mladé město, plné života
Belfast

 S podrobnou mapou Irska se zřejmě nejpohodlněji cestuje autem, ať už svým, nebo vypůjčeným. Z Dublinu se tak můžete vydat na dvou a půl hodinovou cestu do Belfastu, hlavního města Severního Irska, rozkládajícího se na východním pobřeží.

 

Belfast je proslulý stavbou Titaniku, Gulliverovými cestami, ale i desítkami veřejných parků. Dozajista vás uchvátí pohostinností a otevřeností svých obyvatel. Bohémská čtvrť Queen’s Quarter upoutá nejen mladé návštěvníky, ale i milovníky hudby.

Jedinečnost a krásu této země však nelze vyčíst v mapě Irska nebo časopise, Irsko se musí zažít. A společnost Stena Line je tím nejlepším řešením při výběru dopravce za poznáním této překrásné krajiny v barvě smaragdu.

 Najdete jedny z nejlepších pláží v zemi, nabízí na západním pobřeží
Mapa Irskaspinner