Zarezervovat

Poznávací zájezd do Irska

Zájezd Irsko

Irsko má tolik co nabídnout, je to ideální místo pro dovolenou. Starověké měst a obcí, míle a míle krásných čistých pláží, pohoří s pozoruhodným turistiku, Pobřežní disky, což abundence jezer pro rybolov a plachtění, Irsko má všechno.

 


 Temple Bar se nachází v centru Dublinu. je to skvělé pro bary, restauracemi a obchody
Dublin, hlavní město Irska

Historický, nádherný, rafinovaný a plný překvapení – to je Dublin, hlavní město Irska, které vás nakazí svým mladistvým duchem. I přes svou kosmopolitní atmosféru si Dublin stále zachovává vlastní tradice a pravé irské dědictví. Přesvědčte se o tom při poznávacím zájezdu do Irska, a vydejte se do tohoto nevelkého, avšak o to charismatičtějšího města.

 

Jeho poloha na břehu Irského moře a na úpatí rozeklaných Dublinských hor je okouzlující. Překrásně zelené okrajové části města rozkládající se na pobřeží nabízejí klidné prostředí, čímž ostře kontrastují s uspěchaností, se kterou se můžete setkat ve středu města.

 

 Dublin má velké množství krásné architektury, od starobylých hradů až po moderní galerií
Město Literatury

Dublin je ale známý i jako město literatury a vyskytuje se na seznamu UNESCO. Literární tradice Dublinu se datuje tisíce let zpátky a seznámení s mnohými irskými spisovateli může nabídnout například Dublin Writers Museum, James Joyce museum, The Shaw Birthplace nebo Irská národní knihovna.

 

Při poznávacím zájezdu do Irska nesmíme zapomenout ani skvostné pamětihodnosti, kterými jsou například katedrála Christ Church, Dublinský hrad, Národní muzeum, Katedrála sv. Patrika a nejstarší irská univerzita Trinity college. Národní Leperechaun muzeum nadchne návštěvníky především přehlídkou keltské kultury.

 Návštěva Irska by nebyla úplná, aniž by se sledovat, jak Guinness, černá látka podána.
Den svatého Patrika

 17.březen je znám jako největší irský svátek, kdy Irové po celém světě oslavují Den svatého Patrika. A oslavují jak jinak než světově známým tmavým mokem. Mezi místní pivní speciality patří tzv. stout, tmavé pivo vařené např. u Guinnessů. Zavítejte do muzea Guinness Storehouse a dozvíte se, co stojí v pozadí tohoto slavného nápoje.

 

Bez zajímavosti není ale ani okolí Dublinu, kde můžete najít malebné rybářské vesničky, obklopené písečnými plážemi a skalnatým pobřežím. Pokud si obujete pohorky, můžete se při poznávacím zájezdu do Irska vydat třeba do Dublin Mountains Way na lehkou procházku, ale i na intenzivní túru do krásné irské přírody.

 Cobh je malá rybářská vesnice v blízkosti irské druhé město, Cork
Cork a Galway

Za návštěvu určitě stojí i město Cork, za jehož atrakcemi vás doveze speciální vyhlídkový autobus. Pohodlně se tak dostanete za nejkrásnějšími památkami a zajímavostmi, které toto město nabízí, a to včetně překrásné katedrály St. Finbarr’s.

 

Z dalšího přímořského města Galway se také můžete vydat za úchvatnými přírodními úkazy Cliffs of Moher a Burren, které vás okouzlí nejen úžasnými výhledy.

 

Obě města jsou snadno dosažitelná autobusem nebo vlakem z Dublinu.