Turku

Historické město Turku leží jen dvě hodiny jízdy od Helsinek a Hanko. Stojí za to ho navštívit kvůli místnímu impozantnímu hradu, dlážděným uličkám a celkovému zážitku z nejstaršího města ve Finsku.

 

Tohle město, které se nachází na jihozápadě Finska v ústí nad řekou Aura, sehrálo ústřední roli v historii Finska. Archeologické nálezy s původem z doby kamenné a památky z doby železné ukazují, že oblast je nepřetržitě osídlena už od těchto dob.

 

ZAŽIJTE HISTORII

Ve středověku bylo město součástí Hanzy a v roce 1640 zde byla založena první finská univerzita. V letech 1809 až 1812 bylo Turku dokonce hlavním městem Finska.

 

Již téměř 750 let střeží město a jeho obyvatele Turun Linna (hrad Turku). Hrad postavený v roce 1280 n. l., který stále hrdě stojí, můžete navštívit. Prohlídky s průvodcem zahrnují zachované hodovní síně, středověké kobky a muzeum.

 

Město i nadále oslavuje svůj historický a kulturní význam v řadě muzeí a galerií. Mezi ně patří třeba Aboa Vetus, kde můžete odhalit archeologickou minulost města Turku, nebo Ars Nova, kde je na stejném místě vystaveno současné umění.

 

OCHUTNÁVKA MĚSTA

Fantastický způsob, jak skutečně procítit toto město, je vydat se podél řeky a jejích deseti mostů k pozoruhodné katedrále Turku. Zastavit se v tamních kavárnách a restauracích je samozřejmě povinnost. Gastronomická pověst Turku, která je často přirovnávána ke kultuře kaváren Parisienne, město jistojistě staví na mapu všech gurmánů.

 

ÚTEK Z VĚZENÍ

Pro trochu zlověstnější zážitek navštivte Kakolanmäki, vězení kdysi sloužící pro nejznámější narušitele v této oblasti. Muzeum na kopci povypráví jejich příběhy. Tuto oblast mají nyní v oblibě místní osobnosti udávající trendy, kteří si tu oblíbili nové hotely, restaurace, pivovar a pražírnu kávy.


Hotel Kakola historii rozhodně neodmítá, a tak nabízí pokoje s vězeňskou tématikou a možnost přespat v bývalé vazební cele.

 

OBJEVUJTE SOUOSTROVÍ TURKU

Pokud přijedete do Turku, je více než pravděpodobné, že jste zde proto, abyste si užili nekonečný řetězec ostrovů a zátok představující protipól městského života. Celkem je zde více než 20 000 ostrovů a jsou rájem všech kajakářů, pozorovatelů ptáků i snílků.

 

Vydejte se kamkoli, kam zrovna jede další loď, nebo se držte trasy oficiální stezky souostroví Turku – 250 km dlouhé kruhové sítě propojující národní parky, venkovské vesnice a prázdné zátoky. Tohle bude radost prozkoumat autem i na kole.

 

CO JEŠTĚ VIDĚT

Rodiny by neměly zmeškat návštěvu Světa muminků na ostrově Väski poblíž Naantali. Cesta tam a zpět je zahrnuta v ceně jízdenky. Milovníky umění může překvapit, že v rámci soukromé výstavy v galerii Art Bank v Pargasu najdou i díla Salvadora Dalího.

 

Ale mimo kulturně bohaté město Turku jsou pro tuto oblast typické tiché vesnice, mořský život a výhledy na moře. Cestou potkáte staré kostely, námořní dědictví, chytře modernizované sauny a přátelské místní obyvatele.

Historické město Turku leží jen dvě hodiny jízdy od Helsinek a Hanko. Stojí za to ho navštívit kvůli místnímu impozantnímu hradu, dlážděným uličkám a celkovému zážitku z nejstaršího města ve Finsku.

 

Tohle město, které se nachází na jihozápadě Finska...

Číst více Číst méně

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.