Tampere

Jít po proudu je velmi snadné, pokud se vaše město nenachází příliš daleko od vody. Tampere je obklopeno dvěma velkými jezery a protéká jím řeka Tammerkoski, takže je to dokonale hravé město jen dvě hodiny cesty autem z Helsinek.

 

Tampere je nejlidnatější vnitrozemské město v severských zemích a také je to hlavní správní, ekonomické a kulturní centrum Finska. I přes všechnu tu aktivitu je to město, které svůj význam bere s lehkostí.

 

Do tohoto města oblíbeného mezi turisty lidé jezdí, aby navštívili místní sauny, muzea a rodinné atrakce. Navíc je tohle město vstupní bránou do oblíbeného regionu Lakeland.

 

Tampere zbožňujeme, ale neříkáme to jen tak. Je to také oblíbená dovolenková destinace Finů. A ti by ti to měli vědět ze všech nejlépe.

 

PRŮMYSLOVÉ DĚDICTVÍ

V budovách z červených cihel, které lemují nábřeží Tampere, kdysi sídlily přádelny bavlny a fabriky. Nyní byly esteticky přeměněny na prosperující hlavní ulici plnou muzeí, restaurací, kaváren a obchodů s řemeslným zbožím.

 

Bavlněná továrna Finlayson, postavená v roce 1820, byla první elektricky osvětlenou budovou v severských zemích. Nyní je v ní kino, pivovar a některá zajímavá muzea – nakoukněte třeba do špionážního muzea, opovážíte se?

 

Halová tržnice v Tampere je největší svého druhu v severských státech. Tato secesní budova je místem, kde můžete ochutnat místní lahůdky a odpočinout si u kávy a skořicové rolky.

 

SVĚTOVÉ HLAVNÍ MĚSTO SAUNOVÁNÍ

Tampere má pověst světového hlavního města saunování. V regionu je více než 50 veřejných saun, mezi nimi také v okolí nejstarší veřejná sauna, která se stále používá. Najdete ji v Rajaportti. Dále také sauny s uměním, sauny na lodích, sauny v restauracích a kouřové sauny u jezera, dokonale umístěné pro ledovou koupel. Kolik jich za svůj pobyt zvládnete navštívit?

 

AKTIVITY PRO RODINU

Pro ty, kdo cestují s dětmi: dopřejte jim, a tím i všem okolo, radost z návštěv dobrodružných parků a atrakcí v Tampere.

 

Särkänniemi nabízí adrenalinové jízdy pro odvážné a pohádkovou farmu i akvárium pro malé, ale silné členy rodiny. Tamější vyhlídková věž Näsinneula je druhá nejvyšší v severských zemích a uvidíte z ní město a jezero z ptačí perspektivy.

 

Pro starší děti nabízí ekologický dobrodružný park Flowpark Varala lanové prolézačky v korunách stromů, zatímco v Muzeu muminků se povzbuzuje kreativita všech. Oslavuje se tu totiž umění imaginárního světa autorky Tove Jansson.

 

MUZEA

Region Tampere je na svá muzea pyšný stejně tak jako na své sauny. Specializovaných muzeí je tu hodně, ale pro začátek je vhodným místem Vapriikki. To je komplex u řeky fungující jako sídlo pro velkou a rozmanitou řadu speciálních zaměření. Najdete tu tak Přírodovědné muzeum, Finské muzeum her, Finské poštovní muzeum a Hokejovou síň slávy Finska.

 

CO JEŠTĚ VIDĚT

Tampere je krásné město, ale jeho největší předností je jeho poloha, leží totiž v srdci jezer. Nepromarněte příležitost podniknout výlet na kajaku po jezeře Saimaa nebo plavbu ze Savonlinna na hrad Olavinlinna. Také si můžete pronajmout chatku u jezera a dopřát si tu pár dní klidu.

Jít po proudu je velmi snadné, pokud se vaše město nenachází příliš daleko od vody. Tampere je obklopeno dvěma velkými jezery a protéká jím řeka Tammerkoski, takže je to dokonale hravé město jen dvě hodiny cesty autem z Helsinek.

 

Tampere...

Číst více Číst méně

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.