Helsinky

Helsinky představují povedenou rovnováhu mezi městskou energií a hřištěm v přírodě, takže je toto evropské město, které nabíjí energií, opravdová vzácnost. Své dny tu strávíte poznáváním prvotřídní architektury, uměleckých galerií a muzeí, stravováním v úžasných restauracích, procházkami po botanických zahradách a relaxací v saunách s výhledem na Baltské moře.

 

Ve finském hlavním městě bydlí více než 1,4 milionu lidí, takže je to i největší město v zemi. I přesto jeho pobřežní poloha dává pocit otevřeného prostoru, který vám umožňuje dýchat. Díky cyklostezkám a nedalekým lesoparkům tu najdete mnoho příležitostí k venkovnímu vyžití a velké množství ostrovů umožňuje obyvatelům a turistům uniknout z města s minimální námahou.

 

Do Helsinek se také snadno dostanete z Hanko, vybraného přístavu Stena Line. Díky dobré silniční síti můžete být ve městě za méně než dvě hodiny po opuštění trajektu, takže budete mít dostatek času na vyzkoušení všeho, co Helsinky nabízejí.

 

PAMÁTKY V HELSINKÁCH

Od té doby, co se Helsinky v roce 1812 staly hlavním městem Finska, byla tu přijata výzva vybudovat město, které bude schopné konkurovat jakémukoli evropskému protějšku.

 

Senátní náměstí je nejstarší část centra Helsinek a zároveň tu najdete mnoho nejznámějších památek města, jako je Helsinská katedrála, vládní palác a Helsinská univerzita.

 

Za 20 minut chůze se dostanete do Národního muzea, další neoklasicistní budovy. Tady je zmapován příběh Finů od pravěku až po současnost, a je tak ideálním výchozím bodem pro milovníky historie.

 

HELSINKY A DESIGN

Finská láska k designu tu definuje vše od podzemních kostelů až po sauny na pobřeží. Nejlépe si lze moderní architekturu prohlédnout v oblasti Töölönlahti. Nachází se tu knihovna Oodi, postavená v roce 2018, a také zajímavý skalní kostel Temppeliaukio, který doslova zakotvil spiritualitu v krajině.

 

Nelze se vydat do Helsinek a nespatřit dílo slavného finského architekta Alvara Aalta. Navrhl kultovní Finlandia-talo a více se o něm můžete dozvědět v Aalto House v módní čtvrti Munkkinemi.

 

Tato láska k designu může pokračovat jak v Muzeu designu, tak v helsinských obchůdcích. Marimekko, Artek a Iittala mají v Helsinkách své vlajkové obchody a místní mají v oblibě vintage obchody plné oblečení a nábytku.

 

SAUNA A PLAVÁNÍ

Ve Finsku je vždy ten správný čas na saunu, ale po prohlídce Helsinek i vaše tělo uvítá odpočinek. Podívejte se do Löyly, veřejného komplexu saun a restaurací ve čtvrti Hernesaari, která je známá svou dřevěnou budovou připomínající sochařské umění s výhledem na moře.

 

Případně si může dát pár temp v Allas Sea Pool – mořských lázních pro plavce a nadšence do koupání přímo v srdci města. V létě se tu konají koncerty pod širým nebem, které dokonale dokreslují atmosféru. Bazén najdete poblíž Helsinského tržiště, které je také praktickým místem, kde doporučujeme dát si pouliční jídlo ve vyhřívaném stanu s kavárnou.

 

NOČNÍ ŽIVOT V HELSINKÁCH

Večer prozkoumejte živou gastro scénu v některé z restaurací oceněných Michelinskou hvězdou nebo se vydejte do čtvrti Kallio, kde objevíte bistra, nové restaurace a noční život.

 

Pokud Helsinky navštívíte v létě, připojte se k místním, nastupte na loď a oslavte léto s hudbou, tancem a ohněm na některém z mnoha ostrovů v zálivu. Party ještě nekončí – kupte si vstupenky na Flow Festival, jeden z nejlepších světových festivalů alternativní hudby, který se koná každé léto.

 

NÁVŠTĚVY OSTROVŮ V HELSINKÁCH

V rámci města se nachází mnoho zajímavých ostrovů. Z Kauppatori se vydejte trajektem na ostrov Suomellinna. Najdete tu pevnost na moři z 18. století a místo zapsané na seznam světového dědictví s celou řadou muzeí, bunkrů a ponorkou z druhé světové války. Navštivte muzeum umění Didrichsen Art Museum a kouzelnou zahradu se sochami obklopenou mořem na ostrově Kuusisaari. Můžete také objevovat finskou historii v Seurasaaren Ulkomuseo, ostrovním muzeu s velkou sbírkou dřevěných domů, které si návštěvníci mohou prohlédnout.

 

CO JEŠTĚ VIDĚT

Vlastní doprava jednodenní výlet z Helsinek usnadní. Vydejte se prozkoumat úzké dlážděné uličky Porvoo nebo řemeslnou vesnici Fiskars, kde uvidíte skutečné finské umění a kulturu a ochutnáte tradiční finské jídlo.

 

Pokud si plánujete své finské dobrodružství prodloužit, pak jsou Helsinky jen pár hodin jízdy autem nebo na motorce od šumivých vod regionu Lakeland, pobřežních úseků finských souostroví nebo atrakcí v Turku nebo Tampere.

 

Ať už čekáte od své dovolené ve Finsku cokoliv, společnost Stena Line vás tam dostane.

Helsinky představují povedenou rovnováhu mezi městskou energií a hřištěm v přírodě, takže je toto evropské město, které nabíjí energií, opravdová vzácnost. Své dny tu strávíte poznáváním prvotřídní architektury, uměleckých galerií a muzeí, stravováním v úžasných restauracích, procházkami po botanických zahradách a relaxací...

Číst více Číst méně

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Prozkoumat více destinací

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.