Nádech, výdech. Teď jste ve Finsku.

Pokud máte rádi čistý vzduch, divokou přírodu a města plná kulturních památek, pak je pro vás Finsko skvělou dovolenkovou destinací.

 

Finsko má víc než 5,5 milionu obyvatel a vládne tam bezpečná a přívětivá kultura, navíc s historií a dědictvím táhnoucími se po tisíciletí.

 

V současnosti jsou oficiální jazyky finština a švédština, ale řeč, která tu spojuje všechny, je ta, kterou mluví příroda. Díky obrovskému množství jezer, lesů a saun je Finsko zemí pro všechny, kdo zbožňují přírodu a wellness. Je to země, která se v posledních šesti letech vždy umísťuje na prvním místě zprávy o nejšťastnějších státech na světě, World Happiness Report.

 

Díky všemu tomu dobru je snadné, aby se turisté přijíždějící do Finska hned začali cítit šťastně.

 

DOPRAVTE SE SE SPOLEČNOSTÍ STENA LINE

Začněte své finské dobrodružství se společností Stena Line! Sbalte věci do auta a vydejte se trajektem z Nynäshamn do Hanko a dostaňte se přímo k jižnímu břehu Finska a jeho dlouhého poloostrova.

 

Tady vás budou vesnice a ostrovy lákat svou klidnou pohodou a námořním kouzlem, surovým rázem a kuchyní ve stylu „z moře na talíř“.

 

Užijte si projížďku podél pobřeží nebo si s sebou přivezte kolo a projeďte se po některé z mnoha tras, které se proplétají přírodními krásami této oblasti.

 

NAVŠTIVTE MĚSTO

Finská městečka na venkově a místní vesničky představují ten nejlepší způsob, jak poznat místní řemeslníky a prožít naplno krásu finského dědictví. Ale chcete-li trochu zrychlit tempo, můžete se autem nebo na motorce snadno podívat i do finských měst.

 

Do hlavního města Helsinky dorazíte z Hanko za méně než dvě hodiny. Město je známé pro svou architekturu, muzea, umělecké galerie, nákupy a hudební scénu.

 

Za další dvě hodiny dojedete z Helsinek do Tampere, vstupní brány do oblíbené jezerní oblasti Lakeland, která překypuje veřejnými saunami, muzei a rodinnými atrakcemi.

 

Nejstarší město v celé zemi, Turku, se nachází jen dvě hodiny cesty z Helsinek. Než prozkoumáte krásné ostrovy a zátoky souostroví Turku, navštivte ve městě hrad a prozkoumejte dlážděné uličky.

 

DOVOLENÁ PO VZORU MÍSTNÍCH

Finsko je oblast lesů a jezer a Finové zbožňují výlety do přírody. Jokamiehen oikeudet (veřejná přístupnost krajiny) znamená, že se můžete vydat téměř kamkoliv a v mnoha národních parcích najdete označené turistické trasy a možnosti ubytování.

 

V létě se Finové hromadně vydávají do rozsáhlého regionu Lakeland, největší jezerní oblasti v Evropě. Nalaďte se na vlnu klidu – ubytujte se v chatě vybavené vysokorychlostním internetem se soukromou jezerní saunou, nebo v jednodušší dřevěné chalupě pro osvobozující zážitek.

 

A pokud chcete získat příběh, který budete vyprávět vnoučatům, průvodci výletů za divokou přírodou vám mohou pomoci najít evropskou „velkou pětku“ – medvědy, rosomáky, vlky, rysy a losy, podle toho, ve kterém regionu se nacházíte.

 

FINSKO PRO RODINY

Kromě nekonečné zábavy v parcích a lesích, na pobřeží a cyklistických stezkách nabízí Finsko také několik skvělých atrakcí pro rodiny.

 

Pokud máte v oblibě dobrodružné parky, zamiřte do Särkänniemi v Tampere, kde se zabavíte na adrenalinových atrakcích, pohádkových farmách a v akváriu.

 

Máte-li nadbytek energie, v ekologickém dobrodružném parku Flowpark Varala najdete lanové dráhy a skluzy a mnoho dalšího v korunách stromů.

 

Fanoušci Tove Jansson nesmí zmeškat Svět muminků poblíž města Turku, kde můžete prožívat kouzelné příběhy a seznámit se s postavami.

 

OSLAVY VE FINSKU

Finové zbožňují oslavy – od neformálních setkání na ostrovech po folkové festivaly typické pro určité období.

 

Letní kalendář je nabitý událostmi, kde si najde to své každý hudební fanoušek – od jazzu po techno až po Festival ticha v Laponsku! Fanoušci rockové hudby si užijí legendární sestavy interpretů na Rockfest, zatímco Flow Festival přiveze světové popové hvězdy do Helsinek.

 

Pokud hledáte něco speciálního, Savonlinna Opera Festival je festival trvající měsíc, který se koná každé léto ve středověkém hradě tyčícím se nad největším jezerem Finska.

 

Pro více nekonvenční zážitek se vydejte do Helsinek na podzimní Baltic Circle Festival – mezinárodní festival současného umění.

 

KDY VYRAZIT

Kdykoli přijedete do Finska, vždy tu na vás čeká spousta zážitků – zamrzlá jezera nebo půlnoční slunce, hřejivé podzimní lesy nebo jarní probouzení přírody.

 

Dělejte to jako Finové a užívejte si toho nejlepšího, co dané období nabízí: lyžování, bruslení, koupání v ledové vodě nebo výlety za polární září v zimní tichosti; oslavy, plavání, jízda na kole, procházky po pobřeží a túry v národních parcích uprostřed léta plného energie.

 

JEZTE, PIJTE, OCHUTNÁVEJTE A SDÍLEJTE

Finské jídlo je čerstvé, jednoduché a sezónní. Naberte si z košíku žitného chleba a dejte si k němu lososovou polévku. Zúčastněte se račího večírku. Ochutnejte, co z těch nejjednodušších ingrediencí dokážou vykouzlit michelinští kuchaři v Helsinkách. Objednejte si Karjalanpiirakka – koláč s žitnou krustou plněný rýží, bramborami nebo mrkví a zalitý vejci a máslem. Na pečivo si natřete moruškový džem. Vše zapijte silnou kávou nebo panákem vodky Finlandia. Pak to strávíte na lesní túře a zakončíte další saunou.

Pokud máte rádi čistý vzduch, divokou přírodu a města plná kulturních památek, pak je pro vás Finsko skvělou dovolenkovou destinací.

 

Finsko má víc než 5,5 milionu obyvatel a vládne tam bezpečná a přívětivá kultura, navíc s historií a dědictvím táhnoucími...

Číst více Číst méně

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Umístění přístavů

Map showing the routes to and from Finland

Vydejte se na naši novou trasu z Hanka do Nynäshamnu! Přístav Hanko se nachází na jižním pobřeží Finska. Přístup po silnici do přístavu se nachází u hlavní brány naproti trhu v ulici Korsmaninkatu.

Vybrané destinace

Přímý přejezd z Nynäshamn do Hanko

Vyrazte do Finska

Od 72 € jednosměrně, auto, řidič a sedadlo

Zákaznický servis

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete pomoci s rezervací? Kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyhledejte odpovědi na své dotazy v části Často kladené otázky.