Cestovní požadavky

Spojené království a Evropa znovu otevřely své hranice pro cestování. Je tedy důležité, abyste se seznámili s nejnovějšími oficiálními cestovními doporučeními, včetně požadavků na vstup a testování ve vaší destinaci.  Cestovní omezení se mohou často měnit, a proto je důležité, abyste si před rezervací a cestou zkontrolovali oficiální vládní stránky a znali tak nejaktuálnější informace a doporučení. Odkazy na příslušné vládní stránky jsou uvedeny níže. 

 

Před cestou se ujistěte, že máte veškerou požadovanou dokumentaci týkající se onemocnění Covid-19 pro vstup do země, do které cestujete. Bez ní totiž nebudete moci vycestovat.  Je vaší povinností zajistit, abyste měli všechny požadované doklady pro všechny cestující.

 

Vaše pohoda je naší nejvyšší prioritou. Více informací o našich vylepšených bezpečnostních opatřeních si můžete přečíst zde na naší stránce věnované námořní bezpečnosti.

Poslední aktualizace: 1. srpna 2022

Níže vyberte svou destinaci

Cestování do Británie

Cestující, kteří cestují do Spojeného království ze společného prostoru cestování (CTA)

 

Cestující z CTA, kam patří i Irská republika, nemusí absolvovat test na Covid-19, nemusí vyplňovat formulář pro vyhledávání cestujících a nemusí absolvovat karanténu.

 

Cestující, kteří cestují do Spojeného království z Holandska a dalších zemí mimo CTA

 

Pokud do Anglie přijedete ze zahraničí, nemusíte absolvovat test na Covid-19, nemusíte vyplňovat formulář pro vyhledávání cestujících a nemusíte absolvovat karanténu.

 

To platí bez ohledu na to, zda jste očkováni, nebo ne. Pro ostatní země stále platí pravidla týkající se Covidu-19 a vstupu do země. Před cestou byste si měli veškeré informace ověřit.

 

Požadavky na veřejné zdraví se mohou lišit v závislosti na tom, kde ve Spojeném království pobýváte.

 

Anglie

 

Severní Irsko

 

Skotsko

 

Wales

Cestování do Dánska

Abyste mohli cestovat se společností Stena Line do Dánska, musíte být při odbavení schopni předložit platný doklad totožnosti


Další podrobnosti o tom, co platí v Dánsku, najdete na webu coronasmitte.dk

Cestování do Francie

Od 1. srpna 2022 byl systém kontroly zdraví na hranicích při vstupu do Francie zrušen. Požadavek předložit očkovací certifikát, důvod cesty nebo negativní výsledek testu již neplatí.

Cestování do Německa

Od 1. června 2022 již nebudou muset cestující předkládat doklad o očkování, zotavení nebo testování na onemocnění Covid-19. 

 

Navštivte stránku vstupní a karanténní předpisy týkající se Covidu-19 v Německu – Spolkové ministerstvo zahraničních věcí (auswaertiges-amt.de), kde najdete nejaktuálnější cestovní rady a předpisy.

Cestování do Irska

Cestování do Severního Irska

 

Cestující, kteří cestují do Severního Irska na našich trasách z Cairnryanu do Belfastu nebo z Liverpoolu do Belfastu, nemusí podstupovat testy PCR nebo antigenní testy, nemusí vyplňovat formulář pro vyhledávání cestujících a nemusí absolvovat karanténu.

 

Pro ostatní země stále platí pravidla týkající se Covidu-19 a vstupu do země. Před cestou byste si měli veškeré informace ověřit.

 

Nejnovější vládní doporučení si můžete prohlédnout zde

 

 

Cestování do Irské republiky

 

Cestující do Irska nemusí absolvovat testy PCR ani antigenní testy, nemusí vyplňovat formulář pro vyhledávání cestujících a nemusí absolvovat karanténu. 

 

Každá osoba, u níž se během pobytu v Irsku objeví příznaky Covidu-19, by měla postupovat podle pokynů HSE, pokud jde o izolaci a provedení antigenních nebo PCR testů.

 

Nejnovější vládní doporučení si můžete prohlédnout zde

Cestování do Lotyšska

Od 1. dubna 2022 byla zrušena povinnost předkládat při vstupu do Lotyšska očkovací průkaz, doklad o uzdravení nebo negativní výsledek testu. 

 

Na stránkách https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19 najdete nejnovější cestovní doporučení a požadavky.

Cestování do Nizozemska

Od 23. března budou muset všichni cestující ze Spojeného království do Nizozemska předložit platný papírový doklad o očkování.

 

Pro vstup do Nizozemska neexistují žádná omezení pro cestující, kteří žijí v oblasti EU/Schengenu nebo v zemi, která se účastní programu cestovních pravidel EU.

 

Další informace naleznete na stránkách nizozemské vlády. https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry

Cestování do Polska

Polsko nevyžaduje na hranicích žádné doklady týkající se onemocnění COVID-19 a není vyžadována karanténa. Musíte mít cestovní doklady (cestovní pas nebo občanský průkaz).

 

Výše uvedené informace neobsahují úplně všechny platné předpisy. Osoba překračující hranice nese odpovědnost za to, aby se informovala o všech cestovních předpisech a dodržovala je. V Polsku může informace poskytovat pohraniční stráž.

 

Navštivte web https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel, kde najdete nejnovější cestovní doporučení a požadavky.

Cestování do Švédska


Abyste mohli cestovat se společností Stena Line do Švédska, musíte být při odbavení schopni předložit platný doklad totožnosti

Cestování do Norska

Žádné požadavky.

 

Norsko nevyžaduje na hranicích předložení žádných dokladů týkajících se onemocnění COVID-19. Musíte mít cestovní doklady (cestovní pas nebo občanský průkaz)

 

Osoba překračující hranice nese odpovědnost za to, aby se informovala o všech cestovních předpisech a dodržovala je.