Zarezervovat

Dovolená ve Švédsku

Dovolená - Švédsko

Švédsko je největší zemí ležící na skandinávském poloostrově. Cestování po Švédsku je nejlépe uskutečnit lodí, v létě. Léto je ideální také pro návštěvu Švédského Laponska, protože teploty jsou přijatelné a navíc můžete sledovat nikdy nezapadající slunce. K cestování po Švédsku patří i návštěva jeho nesčetných ostrovů. Těmi největšími jsou Gotland a Öland u jihozápadního pobřeží v Baltském moři. Stockholm, hlavní město Švédska, je obklopeno třiceti tisíci ostrovy, skalnatými ostrůvky a útesy. Ty tvoří souostroví, které Švédové nazývají Skärgarden. Ve Švédsku na turisty čekají desítky rezervací a národních parků, velkou část země totiž pokrývají lesy a horská divočina s průzračně čistými jezery.

 


 Stockholm je postaven na řadě vodních dělat to pocit, jako plovoucí město.
Eurovíkend ve Stockholmu

Stockholm je jedinečným evropským městem, které je, díky své malé rozloze, ideální destinací pro rodiny s dětmi, mladší i starší páry. Turisté dychtící vidět historické i novodobé architektonické stavby si zde přijdou na své.

 

Ani umělecky zaměření návštěvníci však nezůstanou behem eurourovíkendu ve Stockholmu ochuzeni. Mají možnost navštívit nespočet galerií, muzeí, obrazáren či divadel. Aktivní skupinky potěší projížďka na lodi mezi ostrovy či celodenní výlet na vypůjčeném kole po výjimečně skvěle upravených parcích. Tzv. „Benátky severu“ vám dopřejí od všeho trochu… a díky rozlehlým tokům a travnatým plochám i nádech neuvěřitelně čerstvého vzduchu.

 

 Tradiční švédská rybářská vesnice s chatami malovanými červenobíle, klidnou vodou a skalnatými výchozi.
Počasí ve Švédsku

Počasí ve Švédsku je hodně rozmanité. Teplejší počasí lze očekávat na jihu země, chladnější naproti tomu na severu. Nejteplejší měsíce v roce jsou červenec a srpen, nejchladněji je od prosince do února. 

 

Zimy jsou tu dlouhé a vytrvalé, země se často nachází pod sněhem a v šeru. Při pohledu na krásy této země však na možnou nepřízeň počasí rychle zapomenete.Pokud se však vydáte do Švédska za cestováním, vybavte se do chladného a vlhkého počasí.

 

O spolehlivou a pohodlnou dopravu do této neobyčejné země se vám postará společnost Stena Line.

 

 

Je to ostrov, který leží u jižního pobřeží Švédska. Gotland je velmi historické místo k návštěvě.
Mapa Švédska

Cestujte se společností Stena Line na západní pobřeží do Göteborgu, druhého největšího města na mapě Švédska, kterému se díky velkému množství parků také přezdívá zelené město. Dalšími půvabnými švédskými městy, která stojí za návštěvu, je Varberg a Trelleborg. Varberg je přístav rozkládající se na západním pobřeží země, a je známý zejména svými rozsáhlými písečnými plážemi. 

 

Trelleborg je město na jižním cípu Švédska, které bylo původně osídleno Vikingy a které se může pochlubit bohatou historií. Na mapě Švédska jistě objevíte také jedno z pozoruhoných přístavních měst nesoucí jméno Karlskrona. Je to výjimečné námořní město, které si svou podobu zachovává již od 17. století.