Zarezervovat

Mapa Norska

mapy Norska zobrazit

Norsko je označováno za nejkrásnější zemi na mapě Evropy. Do této pohádkové krajiny turisty pohodlně a spolehlivě přepraví právě trajekty Stena Line. 

 


 Oslo je hlavní město Norska a je skvělým místem při návštěvě Norsko založit sam
Oslo

Ať už cestovatelští zvědavci propadnou kouzelné metropoli Oslo s architektonickými skvosty, muzei či parky nebo se s mapou Norska vydají do drsné, téměř nepozměněné norské přírody v podobě ledovců, fjordů, průzračných řek či stád divokých sobů, jistě na tuto kouzelnou krajinu nikdy nezapomenou. Norsko je natolik zajímavé, že se zde lze realizovat jak kulturně, tak i sportovně.

 

Mezi nejčastěji navštěvované destinace na mapě Norska patří půlmilionové hlavní město Oslo. Turisté zde mohou navštívit jedinečné ledové bary či dokonce pobýt v ledovém hotelu. Dále mohou obdivovat muzea Vikingů, muzeum Fram, funkcionalistickou radnici, známou pevnost Akershus ze 13. století, budovy parlamentu či budovu opery. Jedinečnou památkou je také Vigelandův park, kde se nachází více než 200 soch od proslulého norského sochaře Gustava Vigelanda.

 

 Norsko je světově proslulé svými fjordy. Navštivte Bergen na západním pobřeží, je to krásné město a nachází se vedle úžasné fjordu
Bergen

Za návštěvu zcela jistě stojí i lyžařské a turistické centrum Geilo. Toto středisko se nachází v údolí Hallingdal mezi Oslem a Bergenem, druhým největším norským městem. Tento kdysi známý hanzovní přístav pro obchod se sušenými treskami byl založený už v 11. století.

 

Turisté zde mohou obdivovat hory vysoké téměř 1200 m.n.m. a jezera Slattaholen, Vestlefjord a Ustedalsfjord, která uchvacují množstvím ryb v nich žijících.

 

Norwegan Glacier
Jostedalsbreen

Jostedalsbreen, největší evropský ledovec (487 km2) a zároveň i stejnojmenný národní park, je taktéž oblíbenou norskou turistickou atrakcí.

 

Tento mohutný kolos se nachází v kraji Sogn og Fjordane na území obcí Luster, Balestrand, Jolster a Stryn. Návštěvníci si zde mohou zaplatit nevšední organizované túry po ledovci.

 

Lofoten Norway
Souostroví Lofoty

Velice zajímavé je i souostroví Lofoty, které leží za polárním kruhem. Lofoty jsou tvořeny ostrovy Austvagoy, Røst, Flakstadøy, Gimsøy , Varøy, Hinnøy, Moskenesøy a Vestvågøy , které připomínají jakousi hradbu. Raritou je fakt, že tamější klima neodpovídá zeměpisné šířce.

 

Tato zvláštnost je způsobena protékajícím Golfským proudem. Turisté zde mohou obdivovat další muzea Vikingů či půlnoční slunce, které svítí od konce května do poloviny července.

 

 S barevnými sklady, vodní cesty a zalesněné kopce, Trondheim je bezesporu jednou z nejvíce fotogenická měst v Norsku
Trondheim a Narvik

Tímto výčtem však zajímavé norské destinace nekončí. Po poznání dychtiví turisté by jistě měli navštívit Trondheim, čtvrté největší město s nejsevernější středověkou katedrálou na světě, či Nordkapp, nejsevernější bod Evropy.

 

Nejdůležitějším přístavem v severním Norsku a zároveň další úchvatnou památkou je přístav Narvik. Ten je znám exportem železné rudy, kabinovou lanovkou, muzeem okupace, tzv. švédským kostelem a rozcestníkem. Návštěvníci se zde mohou potápět k vrakům či vystoupat na významnou žulovou horu Stetind.

 

Mapa Norskaspinner