Zarezervovat

Dovolená v Norsku


Norsko není nadarmo nazýváno nejkrásnější zemí Evropy. V této skandinávské zemi, kam zájemce pohodlně a spolehlivě dopraví Stena Line, je tolik turisticky atraktivních destinací, že se zde realizují lidé všeho věku a s téměř jakýmikoliv zájmy. 


Cestovatelé mohou začít v metropoli Oslo, která je známá především muzei Vikingů, unikátními architektonickými stavbami, úhlednými parky a vytříbenými restauracemi. Milovníci přírodních krás by rozhodně neměli opomenout např. souostroví Lofoty, za shlédnutí ale stojí i největší evropský ledovec Jostedalsbreen či Nordkapp, nejsevernější bod Evropy. 


Na dovolenou v Norsku byste si měli určitě zabalit deštník a teplé oblečení. Počasí je zde totiž velice proměnlivé a deštivé. Tam je přibližně 1190 fjordy v Norsku protahování délky 29000 km pobřeží
Mapa Norska

 

Norsko, do kterého Vás pohodlně a spolehlivě dopraví trajekty Stena Line, není nadarmo nazýváno nejkrásnější zemí Evropy. 

 

V Norsku je tolik turisticky atraktivních destinací pro všechny věkové kategorie cestovatelů, že tato země nemůže zůstat opomenuta. Turisté mohou obdivovat skvosty metropole Osla plného muzeí Vikingů, architektonických památek, restaurací s mořskými plody, ale i parky. 

 

Mapa Norska ukazuje i největší evropský ledovec Jostedalsbreen či souostroví Lofoty ležící za polárním kruhem. Dalším pozoruhodným místem je například významný přístav na severu Norska Narvik, město Trondheim s nejsevernější středověkou katedrálou na světě či nejsevernější bod Evropy Nordkapp.

 

 Pokud opravdu chcete dostat pryč od toho všeho, pak návštěva Norska je skvělá volba
Počasí v Norsku

 

Počasí v Norsku je především velice proměnlivé. Další charakteristikou je vliv Golfského proudu, který zapříčiňuje vyšší teploty než v jiných oblastech se stejnou zeměpisnou polohou. Chladnější léto, mírná zima a četné srážky se vyskytují na pobřeží Norska. 

 

Vnitrozemí se vyznačuje spíše kontinentálním podnebím. Na jaře turisté pocítí největší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a zároveň i mezi severní a jižní částí země. V létě pak dosahují teploty až 30°C. 

 

Teplota klesá na podzim a pobřežní oblasti se stávají teplejšími než ty kontinentální. V zimě Norové zažívají až -40°C s velkým množstvím sněhu. Stena Line Vás však do Norska dopraví za jakéhokoliv počasí.