Zarezervovat

Rybolov v Norsko

Rybaření v Norsku

 Kde jinde uspokojit vášnivé rybářské tužby než právě rybolovem v Norsku, takzvané nejkrásnější zemi Evropy. Do této jedinečné skandinávské země se lze pohodlně dopravit pomocí spolehlivých trajektů Stena Line. Norsko je zemí nedotčených přírodních krás, mezi něž se řadí průzračně čistá jezera, divoké řeky, ledovce, vodopády, do pevniny se zařezávající fjordy a samozřejmě pobřeží omývající Barentsovo, Norské a Severní moře a Severní ledový oceán. V těchto vodách pak rybáři mohou získat takové úlovky, o jakých se jim ani nesnilo.

 


Norsko je jednou z nejkrásnějších zemí k návštěvě v Evropě. Je to velmi uvolněně a má jeden z nejmenších populace, takže si můžete skutečně dostat pryč od toho všeho
nedotčených přírodních krás

 Právě v Norsku se snoubí ideální podmínky pro hojný výskyt různých druhů ryb. Golfský proud, otevřené moře, rybářské sundy (průlivy) a několik setkávajících se fjordů jako Korsnesfjord, Halsafjord, Arsundfjord a Freifjord jsou zárukou hojného výskytu menších ryb, jež zde nalézají potravu.

 

Tyto rybky pak přitahují predátory, kteří se stávají cílem zkušených rybářů.

 

 siluety dvou mužů rybolov na slunci na jezeře v Norsku.
Rybolovu v Norsku

 Mezi mořské ryby, které se nejčastěji v této zemi loví, patří především různé druhy tresek – obecná, keller, polak, bezvousá, jednoskrvnná nebo štítníci. Loví se i platýs obecný, který je vzácným úlovkem, okouníci, mníci, kambaly, vlkouš obecný i skvrnitý či mořský ďas.

 

Je důležité zdůraznit, že při rybolovu v Norsku platí i pro většinu mořských ryb nejmenší lovné míry.

 Brzy ráno scéna jezera v Norsku s prašným sluncem na klidných vodách.
Norských řek a jezer

 Rybáři se však nemusí omezovat pouze na lovení v mořských vodách, ale mohou zabrousit i do toků norských řek a jezer. Povolenky k rybolovu je možné sehnat na místě. V rámci těchto vod se rozlišují tři různé typy – vody, kde se loví štiky a okouni, vody s pstruhy a lipany a třetí kategorií jsou lososí řeky, kterou je například Surna.

 

Zde se občas mohou vyskytnout i siveni alpští a mořští pstruzi. Ti se nacházejí především na křížení Vinjefjordu a Halsafjordu.

 Osamělý muž lovící na břehu osamělého jezera v norských horách.
Rybolovné Techniky

 Pro rybolov lze využívat různé rybolovné techniky, které napomohou úspěchu rybáře. Ryby se musí hledat především v průlivech a jejich ústích, na podmořských svazích či na místech zlomů. Nezbytnou součástí výprav je pak námořní mapa a echolot na lodi. Klasické pilkrování se dá uplatnit ve větších hloubkách, přičemž se vyplatí chytat na přírodní nástrahu. Chytat na živou rybu je však v Norsku přísně zakázáno. Lovit se dále může i přívlačí. Tímto způsobem se z břehů loví například polaci a tresky obecné a tmavé. Zkušení rybáři však mohou zkusit i muškaření.