Zarezervovat

Poznávací zájezdy do Norska


 Oslo Opera (norský: Operahuset) je domov Norské národní opery a baletu, a národní opera divadlo v Norsku
Poznávací zájezdy do Norska

Nejkrásnější země Evropy, tak se přezdívá právě Norsku – jedinečné skandinávské zemi. Na poznávací zájezdy do Norska se cestovatelští nadšenci mohou dopravit pomocí pohodlných a spolehlivých trajektů Stena Line. Norsko neznamená pouze Oslo či rybolov, je i zemí nepoznaných krás a nezměněné čisté přírody.

 

Tato krajina se liší nejen od naší domoviny, nýbrž i od sousedního Švédska. Ledovce, zasněžené vrcholky hor, vysoké skalní stěny či divoké řeky s ledově chladnou, průzračnou vodou turisty jistě uchvátí. Norsko nabízí jak adrenalin při raftingu, tak poklidnou pěší turistiku s návštěvami muzeí či tradičních dřevěných sloupových kostelů.

 

Oslo, hlavní město Norska, leží na jižním pobřeží země v čele Oslofjordu. Je známý pro své zeleně a muzeí
Metropolí Oslo

Půlmilionovou metropolí Norska je Oslo, ležící u stejnojmenného fjordu. Turisté zde mohou obdivovat architektonické skvosty, jakými jsou např. hrad a pevnost Akershus z 13. století, královský palác, budovy parlamentu, muzea Vikingů, moderní budova opery v zálivu Bjorvika či mohutná funkcionalistická cihlová radnice, kde se uděluje Nobelova cena za mír.

 

Komfortním místem pro načerpání nových sil je pak zajisté některý z jedinečných ledových hotelů či barů. Téměř povinností je navštívit Vigelandův park, nezapomenutelný skvost s žulovými a bronzovými plastikami znázorňujícími koloběh lidského života.

Národních Parků
Národních Parků

Norsko je známé velkým množstvím národních parků, které přímo vybízí k pěší turistice. Poznávací zájezdy do Norska se neobejdou bez návštevy jednoho z nejznámějších parků, a tím je národní park Rondane s vyhlídkovou horou Veslesmeden (2015 m).

 

Volně žijícími pižmony se pak může chlubit národní park Dovrefjell-Sunndalsfjella s nejvyšší horou Snøhetta. V národním parku Jotunheimen (nejvyšší pohoří Skandinávie) se nachází známá chata Glitterheim pod horou Glittertind (druhý nejvyšší vrchol Norska), jezero Russvatnet a ledovcový kar pod vrcholem Bessho. Dalším ze známých parků je Reinheimen, kde se turisté mohou projít po jedinečné horské silnici zvané Cesta Trollů.

 Pokud jste na pěší turistiku a venku pak musíte navštívit Norsko, že má jedny z nejkrásnějších scenérií v severní Evropě
Pěší Turistika

Pěší turistika může pokračovat i při poznávání zbytku krásné přírody Norska. Nachází se zde tundry a lesotundry s divokými soby, do pevniny zaříznuté fjordy, jako je Hardangerfjord (2. největší norský ledovec), ledovce, jako je např.

 

Hardangerjøkulen (73 km²), vodopády a hory pokryté mechy a lišejníky.

 Northern Norway je zeměpisná oblast Norsku, který se skládá ze tří nejsevernějších krajích Nordland, Troms a Finnmark, celkem asi 35% norské pevnině
Severním Norském

Jelikož se Norsko rozkládá i na mnoha ostrovech v Severním, Norském a Barentsově moři a Severním ledovém oceánu, patří mezi další aktivity, které lze v Norsku provozovat, i rafting a rybolov.

 

K nejoblíbenějším řekám vhodným právě pro rafting patří ledovcová řeka Sjoa. K rybolovu pak mohou vášniví rybáři využít celé norské pobřeží.

Skoků na Lyžích

Na jedinečných sjezdovkách se mohou v olympijských městečkách Lillehammer a Hammar realizovat i příznivci sjezdového lyžování či skoků na lyžích. Další přírodní trasy pak poslouží běžkařům.

 

Holmenkollbakken is a large ski jumping hill located at Holmenkollen in Oslo, Norway. It has a hill size of HS134, a construction point of K-120, and a capacity for 70,000 spectators