Zarezervovat

Aktivity v Norsku


Na dovolenou do Norska cestují lidé, kteří milují aktivity, přírodu, adrenalinové sporty, horskou turistiku, cyklistiku a poznávání panenské krajiny. Norsko svými geografickými podmínkami přímo vyzývá ke sportovním aktivitám v přírodě. V programu žádné cesty do Norska by neměla chybět například návštěva národního parku Rondane a kraje Møre og Romsdal. Nejkrásnějšími oblastmi procházejí známá Zlatá a Orlí cesta či Cesta trollů. 


Dalšími dech beroucími aktivitami v Norsku může být výlet kolem ledovcových jezer nebo sjezd divoké řeky Sjoa na raftu. Příznivce rybaření a pozorování divokých ptáků zase učaruje návštěva hornatých ostrovů Lofoty, které jsou rájem ptáků a ryb. O dopravu do této krásné země vás spolehlivě dopraví trajekty společnosti Stena Line. V letním období, Norsko je skvělým místem pro výlet. Proč ne plout až na západní pobřeží a tábor na cestě? V letním období, Norsko je skvělým místem pro výlet. Proč ne plout až na západní pobřeží a tábor na cestě?
Poznávací zájezdy do Norska

Díky spolehlivým trajektům Stena Line se mohou turisté pohodlně dopravit na poznávací zájezdy do Norska. Na své si zde přijdou mladší i starší páry, různě velké skupinky, ale i rodiny s dětmi. Začít je možné návštěvou půlmiliónové metropole Osla s jeho skvostem nazvaným Vigelandův park. Pohrdnout se však nedá ani úchvatnými muzei Vikingů, budovou opery a parlamentu či královským palácem. 

 

V Norsku lze ale i rybařit, vyrazit na rafty, sjezdovat či běžkovat. Také pro pěší turistiku je Norsko jako stvořené. Nedotčená příroda oslní každého, kromě jiného totiž nabízí tundry, ledovce, fjordy, průzračná jezera, stáda divokých sobů, vodopády či věhlasné národní parky.

 

 Prozkoumat vše, co Norsko nabízí. Můžete si udělat fantastické turné návštěvou nádherné fjordy a turistika v horách
Rybolov v Norsku

Proč si nedopřát rybolov Norsku, zážitek z rybaření v jedné z nejkrásnějších zemí Evropy, kam rybáře pohodlně dopraví spolehlivé trajekty Stena Line? Díky Golfskému proudu, několika setkávajícím se fjordům, četným průlivům a otevřenému moři se zde daří hojnému počtu různých druhů ryb. 

 

Rybářští nadšenci mohou v moři ulovit například platýse obecného, různé druhy tresek i ďase mořského. Nemusí se však omezovat pouze na rybolov v moři. Možné je lovit i v tamních jezerech a řekách, a to např. štiky, pstruhy či lososy. Využívat se mohou různé rybolovné techniky- pilkrování, přívlačení, ale dokonce i muškaření. Na živou rybu je však v Norsku lovit zakázáno.