Zarezervovat

Nejoblíbenější destinace v Irsku, které stojí za to navštívit

Cestujte trajektem a navštivte nejlepší destinace v Irsku.

Nyní je ideální čas poznat celý irský ostrov z pobřeží Causeway Coast na severu po silnici Wild Atlantic Way až do regionu Sunny South East a 11 měst, která se v této oblasti nachází.


 Pestře malované domy ve městě Dublin, Irsko.
Dublin

Dublin, rušné hlavní město Irska, leží na krytém východním pobřeží a může se chlubit hezkými plážemi a malými přístavy. Je jen co by kamenem dohodil od jedné z nejvyšších hor Irska, Lugnaquilla, a proslulo georgiánskou architekturou, prosperujícími mladými a kreativními lidmi, kteří zde bydlí, bary, restauracemi, živou hudbou, nočním životem a literární tvořivostí.

Na Dublinu je skvělé, že není příliš velký. Dá se projít pěšky nebo projet na městském kole, které si můžete půjčit na různých místech v centru města. Klidně tu můžete strávit víkend, aniž byste měli pocit, že jste o něco přišli.

Při pobytu v Dublinu jen stěží uniknete lákavému a proslulému nočnímu životu. Plné bary a kluby, útulné tradiční hospůdky, exkluzivní gurmánské pochoutky, luxusní jídlo prodávané přímo na ulici, pouliční umělci, hudebníci, harmonikáři a divadelní představení – to všechno v Dublinu najdete!

Vítejte v Lidové republice Cork! Objevte úžasné aktivity a inspiraci na dovolenou.
Lidová republika Cork

Město Cork má dlouhou tradici, je velmi kulturní a plné hudby a rychle si získává pověst jednoho z nejmodernějších evropských měst. Objevování toho, co Cork nabízí, je velmi příjemné a může vám to zabrat celý víkend. Vyzkoušejte něco jiného – rozezněte Shandonské zvony ve zvonici 300 let starého kostela sv. Anny nebo obdivujte francouzské gotické věžičky Katedrály svatého Finbara.

Dopřejte si skutečně jedinečný nákupní a gurmánský zážitek na Anglickém trhu se zajímavými stánky prodávajícími jídlo z celého světa. Toto středověké město má zajímavě se klikatící uličky a chodníky, které lemují elegantní butiky a velké obchodní domy.

Na každém rohu můžete narazit na nové vzrušující panoráma nebo zajímavý architektonický rys. Také zde sídlí nejlepší umělecké galerie, divadla a muzea v Irsku.

V roce 2014 byla v západním Irsku otevřena nejdelší známá pobřežní silnice na světě – Wild Atlantic Way.
Silnice Wild Atlantic Way

„Místo, kde se střetává země s oceánem. Místo překypující divokou krásou. Oddejte se nezapomenutelným zážitkům. Vydejte se po Wild Atlantic Way.“

V roce 2014 byla v západním Irsku otevřena nejdelší známá pobřežní silnice na světě – Wild Atlantic Way. Vede podél pobřeží Atlantského oceánu divokou a drsnou krajinou a je to parádní okružní jízda Irskem. Tato první dlouhá turistická trasa v Irsku se může pochlubit nejúchvatnějšími výhledy na moře na světě a táhne se v délce 2 400 kilometrů podél pobřeží Atlantiku z Malin Head v hrabství Donegal na severu až do Mizen Head v hrabství Cork na jihu.

Okouzlující výběžky strmých žulových útesů, do kterých buší neústupný příboj, ostrovní únik z běžného života, idylické poloostrovy pyšnící se tím, že jsou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO – to vše najdete v regionech Irska. Čeká na vás hudba, kultura, kreativita, nezapomenutelné zážitky, které vám změní život, a dobrodružství. Tak se vydejte na palubě trajektu společnosti Stena Line do Irska.

Belfast je velmi přátelské místo, kde si nemůžete nevšimnout, že se lidé mohou přetrhnout, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.
Belfast, kráska Severního Irska

Belfast je velmi přátelské místo, kde si nemůžete nevšimnout, že se lidé mohou přetrhnout, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou. Můžete si vybrat z nabídky skvělých nočních klubů, vynikajících obchodů, zajímavých kaváren a restaurací, ať už máte libovolný vkus či rozpočet.

Hudební scéna nabízí spoustu místních i mezinárodních skupin vystupujících na mnoha fantastických místech, jako je Belfast Waterfront a prvotřídní Odyssey Arena. Belfast je velmi kompaktní – pamětihodnosti a zajímavá místa projdete během pár dnů. Nepříliš známou zajímavostí je skutečnost, že město poskytlo inspiraci knižní sérii Letopisy Narnie, románu Gulliverovy cesty a také se tu natáčel seriál Hra o trůny!

Město Cork má dlouhou tradici, je velmi kulturní a plné hudby a rychle si získává pověst jednoho z nejmodernějších evropských měst.
Vaše irské dědictví

Hledání irských kořenů a doplňování prázdných míst rodinného stromu není nic snadného, ale může vám změnit život.

Odešla vaše rodina během Velkého hladomoru neboli „An Gorta Mór“?

Během irského hladomoru opustilo Irsko přes přístav Cobh (vyslovuje se jako „cove“) poblíž Corku přes milion lidí. Navštivte historické centrum města, v němž se konají úchvatné výstavy a audio-vizuální prezentace.

Dozvíte se o večírcích zvaných „American wake“, které se konaly v předvečer odjezdu irského emigranta natrvalo do Spojených států, a budete se moct přesvědčit o úděsných podmínkách, které panovaly na palubě prvních „plujících rakví“.